Dodávka s neznámymi mužmi sa stále pohybuje po Žiline, ľuďom naďalej nazerajú do dvorov


Foto: Dodávka s neznámymi mužmi sa stále pohybuje po Žiline, ľuďom naďalej nazerajú do dvorov Foto: ilustračné

Koncom mája sme informovali o neznámych mužoch, ktorí sa pohybujú po mestských častiach Žiliny a okolitých obciach. Vozidlo má tmavé fólie aj na predných oknách a náhodne zastavuje v uliciach. Z dodávky následne vystúpi muž s bicyklom, ktorý sa preváža po bočných uliciach, nazerá do dvorov a vypytuje sa ľudí rôzne citlivé otázky o domácnosti.

Podľa najnovších informácií sa muži ďalej pohybujú po Žiline a okolí a pokračujú vo svojej činnosti. Zatiaľ nie je presne známe, aký majú úmysel, no niektorí obyvatelia sa najviac obávajú krádeže majetku. Polícia v prípade nemôže konať, pokiaľ ju obyvatelia nebudú kontaktovať ihneď, ako stretnú podozrivé osoby či autá. Vozidlo má údajne zahraničné evidenčné čísla.

V niektorých častiach mesta sa mal po zverejnení tejto informácie zvýšiť pohyb policajných hliadok. „Po našej ulici teraz vidíme častejšie chodiť policajtov. Neviem ale potvrdiť, či to má súvis s tou dodávkou,“ uvádza jedna z čitateliek, ktorá býva v lokalite, kde mužov s dodávkou videli. Prvé prípady sa objavili v Trnovom a Rosine, odkiaľ nás kontaktovali priamo občania.

Majte na mysli, že len včasné upovedomenie polície môže predísť krádežiam a iným nepríjemnostiam. 


Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu