Ján Slota ohlásil kandidatúru


Foto: Ján Slota ohlásil kandidatúru

Súčasný stav v Žiline nazval bývalý primátor stagnujúcim a aktuálny primátor je pre neho Chomunista. Po 8 rokoch tak plánuje kandidovať na post primátora sám. Aktuálne ide o predsedu Kresťanskej Slovenskej národnej strany (KSNS)

“Dnes ma oslovujú nespokojní ľudia. Spomínajú na Žilinu, keď rástla, menila sa. Ľudia očakávali pružnosť, miesto toho sa v Žiline akurát schvaľujú nezmyselné mestské opatrenia, ktoré obyvateľom znepríjemňujú život. Slabosť, neschopnosť a nepochopiteľná nečinnosť súčasného primátora ma utvrdila v tom, že sa do radnice vrátim,” uviedol Ján Slota.

Slota sa vyjadril k dvom primátorom, ktorí prišli po ňom: “Títo dvaja moji nástupcovia sú pre občanov sklamaním. Stretávam sa s tým na každom kroku. Aj s nostalgiou, ako mesto rástlo a rozvíjalo sa počas môjho primátorovania. Človek, ak odíde, mal by odchádzať s pokorou a mať prirodzene radosť, že jeho nástupca bude lepší a aktívnejší, ako som bol ja. To sa v Žiline nestalo. Ivan Harman si vyslúžil prezývku Harmančekový čaj, čo krásne odzrkadľovalo jeho čajové vládnutie. Dnes je tu Chomunista, to nemusím ani komentovať,” dodal Slota.

Okrem Jána Slotu (KSNS) ohlásil kandidatúru na primátora Žiliny aj súčasný primátor Igor Choma (Smer-SD), podpredseda KDH Peter Belinský a mediálny manažér Martin Barčík, ktorého podporujú strany Sieť, SDKÚ-DS, Nova, SaS, Most-Híd a OKS.

Čo si myslíte o kandidatúre Jána Slotu? Ako hodnotíte jeho primátorovanie počas 16 rokov a jeho dôsledky, ktoré trvajú až do dnešného dňa?

zdroj: webnoviny


Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu