Tradičné cyklistické preteky Cena Slovenska opäť v Žiline


Foto: Tradičné cyklistické preteky Cena Slovenska opäť v Žiline

Žilina 25. 8. 2014 – Cyklistický spolok Žilina v spolupráci s Mestom Žilina usporiada v dňoch 29. až 31. augusta 2014 medzinárodné cyklistické preteky Cena Slovenska. Na tradičných štvoretapových pretekoch sa zúčastnia všetky slovenské kluby a aj niekoľko tímov z ďalších krajín. Súťaž sa začína v piatok 29. augusta v Tepličke nad Váhom smerom na Gbeľany, bude pokračovať v sobotu z Mariánskeho námestia v Žiline okruhmi cez Hôrky a Ovčiarsko, ďalšia časť pretekov bude prebiehať v Rajeckých Tepliciach a posledná etapa vyštartuje z obce Divinka-Lalinok do Bytče.

Medzinárodné cyklistické preteky Cena Slovenska organizuje Cyklistický spolok Žilina v spolupráci s Mestom Žilina už po 5 krát. Cena Slovenska patrí medzi tradičné športové podujatia na konci leta a privíta športovcov zo Slovenska, Českej republiky, Nemecka, Rakúska aj Saudskej Arábie.

Preteky budú prebiehať od piatka 29. augusta do nedele 31. augusta 2014 a cyklisti absolvujú štyri etapy v celkovej dĺžke 226 km. Súťaž začne v piatok o 17.00 hod. časovkou na 7 km v Tepličke nad Váhom smerom na Gbeľany. V sobotu odštartujú cyklisti ďalšiu etapu o 9.00 hod. ráno z Mariánskeho námestia v Žiline a absolvujú okruhy cez Hôrky a Ovčiarsko v dĺžke 76 km. V sobotu popoludní sa cyklisti presunú do Rajeckých Teplíc, kde sa uskutoční kritérium mestom v dĺžke 27 km. V rámci podujatia Cena Slovenska sa uskutočnia preteky pre deti, ktoré budú prebiehať v sobotu od 15.00 hod. v Rajeckých Tepliciach a sú určené pre neregistrovaných cyklistov aj pre registrovaných žiakov. V nedeľu čaká cyklistov kráľovská etapa so štartom v Divinke-Lalinku o 10.00 hod., ktorá je dlhá 116 km a končí v Bytči.

Organizátori pripravili zaujímavé športové podujatie a ostáva len dúfať, že športovcom aj divákom bude k plnohodnotnému zážitku priať aj počasie.

Prečítajte si viac: