Dobrovoľníci vyzbierali počas čistenia Hradiska 35 vriec s odpadom, akcia pokračuje 9. apríla


Foto: Dobrovoľníci vyzbierali počas čistenia Hradiska 35 vriec s odpadom, akcia pokračuje 9. apríla

Počas uplynulej soboty čistila partia dobrovoľníkov, ktorú zorganizoval poslanec Mestského zastupiteľstva v Žiline Ľuboš Plešinger, oblasť Hradiska a jeho okolie. V rámci akcie pod názvom “Vyčistime Hradisko od odpadkov” sa podarilo vyzbierať 35 vriec s odpadom, zúčastnili sa nielen obyvatelia Hájika.

„Je skvelé, že sme vyčistili Hradisko od zámočku až po rázcestie pod motokrosovou dráhou a nazbierali sme 35 ks 120-litrových vriec odpadkov a smetí. Je však smutné, že zbierania odpadkov sa zúčastnilo iba 15 dospelých a 5 detí. Z toho 4 boli z Vlčiniec, 2 boli zo Soliniek a 1 zo Závodia. Z Hájika bolo 10 dospelých a 3 deti,“ spresnil Plešinger, ktorý zároveň vyzval aj ostatných kolegov, aby sa pokúsili o podobné akcie v ich obvodoch.

„Vyzývam aj kolegov z ostatných obvodov, aby zorganizovali zber odpadkov a vyčistili naše mesto a priľahlé oddychové zelené zóny,“ uviedol poslanec. Rovnako chystá pokračovanie akcie, ktoré prebehne počas druhej aprílovej nedele.

„Na približne 8-tisícové sídlisko je 13 účastníkov v prepočte na percentá 0,16 % zúčastnených. Čo je smutne málo. Ale napriek tomu ďakuje pani príroda, mesto Žilina a aj ja osobne všetkým, ktorí prišli a pomohli. Ďakujem aj kolegyni Ivetke Martinkovej, ktorá prišla so svojou rodinou až z Vlčiniec, aby pomohli pri čistení Hradiska. Tých ktorí by sa radi pridali vyhlasujem pokračovanie akcie,“ uzavrel Plešinger.

Ďalšie čistenie Hradiska sa bude konať v nedeľu 9. apríla 2017 o 13:00 hod., čistiť sa bude smerom od rázcestia pri motokrosovej dráhe až k vojenskej chate. Kto nestihol prvú etapu, môže sa pridať. Vrecia, rukavice a iné pomôcky zabezpečí Ľuboš Plešinger. Stretnutie je o 13:00 hod. na asfaltke pri motokrosovej dráhe na Hradisku.


Prečítajte si viac: