Pre práce na železničnej trati Žilina - Rajec nebudú vlaky premávať 10 dní


Foto: Pre práce na železničnej trati Žilina - Rajec nebudú vlaky premávať 10 dní Foto: ilustračné / zilina-gallery.sk

Železnice Slovenskej republiky (ŽSR) od 21. marca vykonajú súvislú výmenu podvalov na koľaji č. 1 v železničnej stanici Rajec. Práce potrvajú nepretržite, od 7.00 hod. prvého dňa výluky a skončia 25. marca o 15.00 hod. Zamestnanci ŽSR budú identickú činnosť vykonávať aj v termíne od 29. marca do 2. apríla na zastávke Konská pri Rajci.

Počas výluk budú vybrané vlaky osobnej dopravy nahradené autobusmi

Dôvodom týchto prác je zlepšenie stavu železničnej infraštruktúry. Súvislá výmena podvalov je nevyhnutná pre zaistenie požadovanej kvality geometrickej polohy koľají. V dvoch nepretržitých 5-dňových výlukách je naplánovaná výmena 450 kusov opotrebovaných podvalov v ŽST Rajec a 415 kusov na zastávke Konská pri Rajci. Zároveň dôjde k smerovej a výškovej úprave geometrickej polohy koľaje a úprave štrkového lôžka.


Uvedené činnosti vykonajú ŽSR vlastnými personálnymi kapacitami. Keďže regionálna železničná trať do Rajca je jednokoľajná, počas nepretržitých výluk budú vlaky osobnej dopravy odrieknuté a nahradené autobusovou dopravou.

Podrobnejšie informácie o opatreniach v osobnej doprave sa cestujúci dozvedia z vývesiek umiestnených v železničných staniciach, alebo ich poskytne dopravca - Železničná spoločnosť Slovensko na telefónnom čísle kontaktného centra - 18 188, prípadne na internetovej stránke.

ŽSR prosia cestujúcich o trpezlivosť a pochopenie v súvislosti s obmedzeniami v železničnej doprave, ku ktorým dôjde v dôsledku výlukových prác a zároveň apelujú na zvýšenú pozornosť pri sledovaní vývesiek a hlásení staničného rozhlasu v železničných staniciach.


Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu