Polícia chytila v Žilinskom kraji 45 podnapitých vodičov za uplynulý týždeň


Foto: Polícia chytila v Žilinskom kraji 45 podnapitých vodičov za uplynulý týždeň Foto: KR PZ

Dohľadu nad bezpečnosťou a plynulosťou cestnej premávky venuje polícia v Žilinskom kraji neustálu pozornosť. V 6. týždni tohto roka zaevidovala polícia na cestách 45 podgurážených vodičov. Z celkového počtu vodičov motorových vozidiel 13 nafúkali nad 1 promile, u 13 vodičov bolo zistené požitie alkoholických nápojov pod 1 promile. Dvaja  vodiči podgurážení alkoholom spôsobili dopravné nehody, jeden z kontrolovaných vodičov sa dychovej skúške odmietol podrobiť. Kontrolám sa nevyhli ani cyklisti, u 16 z nich bola dychová skúška na alkohol pozitívna.

Najrizikovejším z pohľadu opitých vodičov je noc z piatka na sobotu, vodičom hrozí ročné väzenie


V sobotu 11. februára po polnoci zastavila policajná hliadka na ceste I/65 v Turčianskych Tepliciach vodiča vozidla Ford Tranzit s rumunským evidenčným číslom. 33 ročný vodič sa na vyzvanie policajnej hliadky podrobil dychovej skúške. Vodičovi policajti namerali 1,22 mg/l alkoholu v dychu, čo je v prepočte 2,54 promile.  

V sobotu 11. februára v skorých ranných hodinách zastavila policajná hliadka v Dolnom Kubíne vodiča  vozidla VW Golf. Pri kontrole sa  25 ročný vodič na vyzvanie hliadky dobrovoľne podrobil dychovej skúške. Vodičovi bola nameraná hodnota 1,05 mg/l alkoholu v dychu, čo je v prepočte 2,19 promile.   

V sobotu 11. februára v ranných hodinách zastavila policajná hliadka v Liptovskom Mikuláši vodiča vozidla Audi A4. Pri kontrole  bola u 29 ročného vodiča vykonaná dychová skúška, pri ktorej mu policajti namerali 0,76 mg/l alkoholu v dychu, čo je v prepočte 1,58 promile.

Všetci kontrolovaní vodiči čelia obvineniu z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky, za ktorý im v prípade preukázania viny hrozí trest odňatia slobody až na jeden rok.  
Zdroj: KR PZ