Dražba špeciálnych dresov MsHK Žilina vyniesla 2827 eur, najdrahší bol dres Hovorku


Foto: Dražba špeciálnych dresov MsHK Žilina vyniesla 2827 eur, najdrahší bol dres Hovorku Foto: MsHK Žilina

Špeciálnu edíciu hokejových dresov mali na sebe Vlci počas zápasu so Zvolenom, ktorý sa odohral 22. decembra 2016. Úvodné buly vhodil Peter Sagan, ktorý si vyskúšal aj samostatný nájazd. Dresy boli špeciálne farebne upravené na počesť Saganovej obhajoby titulu majstra sveta v cestnej cyklistike.

Spolu 480 ponúk v auckii, najväčší záujem o Konečného

V aukcii bolo spolu 25 dresov, celkovo sa vydražili za 2827 eur. „Veríme, že touto aktivitou sme potešili našich priaznivcov. Ďakujeme za prejavený záujem o túto edíciu dresov a ako som už spomínal v decembri, tak peniaze budú použité na podporu mladých športovcov zo Žiliny a okolia z rôznych športov,“ uviedol pre klubový web športový riaditeľ MsHK Žilina Imre Valášek.


Od začiatku aukcie bol najvyšší záujem o dres lídra produktivity Mareka Hovorku, ten sa nakoniec vydražil za najvyššiu sumu - 244 eur. Viac ako 200 eur zaplatia noví majitelia aj za dresy Tomáša Tomeka a Rastislava Konečného. Práve v dražbe o dres posledného menovaného prišlo 49 ponúk, čo bolo najviac zo všetkých.

Ďalšia limitovaná edícia už začiatkom februára

Spolu eviduje portál hokejportal.net na žilinské dresy presne 480 ponúk od záujemcov. Nových majiteľov bude kontaktovať MsHK Žilina, a odovzdá im vysúťažené dresy. Dražba bola ukončená 24. januára 2017 a výťažok z nej poputuje na rozvoj mladých športovcov zo Žiliny a okolia.

Ak ste nestihli vydražiť dres svojho obľúbeného hráča, ďalšiu šancu budete mať už čoskoro. Vlci totiž odohrajú domáci zápas proti Popradu v ďalšej limitovanej edícii. “Vlci ešte počas tejto sezóne odohrajú 5. februára domáce stretnutie proti Popradu v ďalšej limitovanej, tentokrát ružovej, edícii dresov. Týmto krokom chceme podporiť organizáciu Liga proti rakovine Slovenskej republiky ako aj FNsP v Žiline,” dodal pre klubový web marketingový manažér Patrik Martaus.


Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu