Muži falšovali pokladničné bločky


Foto: Muži falšovali pokladničné bločky

Z pokračovacieho zločinu skrátenia dane a poistného obvinil vyšetrovateľ Krajského riaditeľstva Policajného zboru (KR PZ) v Žiline troch Ružomberčanov, ktorí vyrábali a predávali fiktívne pokladničné bločky za platbu v hotovosti za pohonné látky. TASR o tom informovala hovorkyňa KR PZ v Žiline Jana Balogová.


Dvaja z obvinených mužov, 37 a 45-ročný, pracovali podľa krajskej policajnej hovorkyne na čerpacej stanici Slovnaft, a. s., v Ružomberku. „Spoločne sa rozhodli, že budú vyrábať a predávať fiktívne bločky. Za týmto účelom si kúpili tlačiareň a zabezpečili si originál pásky do tlačiarne s potlačou loga firmy Slovnaft bez vedomia spoločnosti a prevádzkovateľa čerpacej stanice,“ uviedla Balogová.

Starší z dvojice obvinených v rokoch 2012 a 2013 vyrábal v mieste bydliska fiktívne daňové doklady – pokladničné bločky za platbu v hotovosti za pohonné látky. „Tie odovzdal 37-ročnému komplicovi a on ich predával po 0,03 eura za liter nafty 38-ročnému konateľovi súkromnej stavebnej spoločnosti z Ružomberka, ktorý je tretím obvineným. Ten vyrobené fiktívne daňové doklady (pokladničné bločky za tankovanie pohonných látok) v hodnote najmenej 227.299,85 eura, zaúčtoval do svojho účtovníctva za roky 2012 a 2013. Za uvedené obdobie si tak skrátil daň z príjmov právnickej osoby a daň z pridanej hodnoty v celkovom rozsahu najmenej 68.835,36 eura,“ dodala krajská policajná hovorkyňa.

„Na objasnení trestnej činnosti sa aktívne podieľali aj spoločnosť Slovnaft a prevádzkovateľ čerpacej stanice v Ružomberku. Obvinenej trojici Ružomberčanov hrozí v prípade preukázania viny trest odňatia slobody štyri až desať rokov,“ uzatvorila Balogová.

zdroj: TASR


Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu