Dnes začínajú Vianočné trhy v Žiline, potrvajú do 23. decembra


Foto: Dnes začínajú Vianočné trhy v Žiline, potrvajú do 23. decembra

Počas najbližších 4 týždňov budú mať Žilinčania a návštevníci Žiliny možnosť vychutnať si vianočnú atmosféru na tradičných Vianočných trhoch. Na Mariánskom námestí a Námestí Andreja Hlinku budú trhy trvať do 23. decembra. Predajcovia občerstvenia majú, tak ako počas minulých rokov, predĺžiť svoj predaj až do nového roka, konkrétne 2. januára 2017.

Okrem stánkov s občerstvením, ktoré mesto vydražilo pomocou elektronickej aukcie, sú pripravené aj stánky s vianočnou tematikou a umelé klzisko. Práve tu sa od dnešného dňa majú návštevníci trhov možnosť korčuľovať až do 31. decembra. K dispozícii je aj požičovňa korčúľ.


Zároveň počas trvania trhov pripravilo mesto niekoľko skvelých akcií. Najmladší sa tradične môžu tešiť na Mikuláša, ktorý bude prechádzať mestom a na Mariánskom námestí ho nájdu všetci dňa 5. decembra. Na znak otvorenia zimnej sezóny prebehne 9. decembra populárne športové podujatie Big Jump a športuchtiví Žilinčania môžu predvianočný čas zakončiť Vianočným behom na Vodnom diele, ktorý sa bude konať 17. decembra.

„Všetky deti sa môžu tešiť na príchod Mikuláša, ktorý so svojim sprievodom prejde cez všetky žilinské mestské časti a sídliská až po Mariánske námestie. Plánovaný príchod Mikuláša na Mariánske námestie je v pondelok 5. decembra o 17.00 hod. Pripravený je aj zaujímavý kultúrny program. V akom čase zavíta Mikuláš do jednotlivých mestských častí sa dozviete v priloženom plagáte,“ uviedol hovorca mesta Pavol Čorba.

Na oslavu nového roka je pripravený Novoročný ohňostroj, ktorý bude odpálený 1. januára 2017 o 18.00 hod. zo strechy Mestského divadla Žilina. Dôvodom skoršieho odpálenia ohňostroja je snaha priniesť ho aj najmenším obyvateľom a návštevníkom mesta. Mesto Žilina ani tento rok neplánuje z dôvodu bezpečnosti špeciálny silvestrovský program. Pre Žilinčanov a návštevníkov mesta je pripravený Novoročný ohňostroj, ktorý bude odpálený v nedeľu 1. januára 2017 o 18.00 hod. zo strechy Mestského divadla Žilina, aby sa naň mohli prísť pozrieť aj menšie deti,“ dodal Čorba,Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu