Polícia odhalila 36 podnapitých vodičov za minulý týždeň, 11 z nich nafúkalo nad 1 promile


Foto: Polícia odhalila 36 podnapitých vodičov za minulý týždeň, 11 z nich nafúkalo nad 1 promile Foto: ilustračné

Dohľadu nad bezpečnosťou a plynulosťou cestnej premávky venuje polícia v Žilinskom kraji neustálu pozornosť. V 44. týždni roku 2016 zaevidovala polícia na cestách celkom 36 podgurážených vodičov.

Z celkového počtu vodičov motorových vozidiel

  • 11 nafúkalo nad 1 promile
  • 1 nafúkal pod 1 promile
  • 6 vodiči podgurážení alkoholom spôsobili dopravné nehody

Kontrolám sa nevyhli ani cyklisti, u 18 z nich bola dychová skúška na alkohol pozitívna.

Čadca

V sobotu 5. novembra v skorých ranných hodinách zastavila policajná hliadka v meste Čadca vodiča vozidla Škoda Favorit. 25 ročný vodič sa pri kontrole podrobil dychovej skúške, pri ktorej mu policajti namerali 0,84 mg/l alkoholu v dychu, čo je v prepočte 1,75 promile.


Námestovo

V sobotu 5. novembra v nočných hodinách zastavovala policajná hliadka v obci Lomná, okres Námestovo vodiča vozidla Škoda Felícia. Vodič na znamenia polície na zastavenie nereagoval a pokračoval v jazde ďalej a s vozidlom zastavil až po použití varovného výstrelu do vzduchu. Následne sa 23 ročný vodič podrobil dychovej skúške s výsledkom 1,29 mg/l alkoholu v dychu, čo je v prepočte 2,69 promile.

Obidvaja vodiči čelia obvineniu z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky, za ktorý im v prípade preukázania viny hrozí trest odňatia slobody až na jeden rok.


Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu