Zrážku s automobilom medzi Vrútkami a Martinom neprežil 34-ročný chodec


Foto: Zrážku s automobilom medzi Vrútkami a Martinom neprežil 34-ročný chodec Foto: KR PZ

K tragickej dopravnej nehode, ktorej okolnosti zatiaľ nie sú známe, došlo v piatok 28. októbra 2016. Pri nehode zrazil 42-ročný vodič z Martina chodcu, ten žiaľ zraneniam podľahol. „V piatok 28. októbra po 18.00 hodine došlo na ceste tretej triedy medzi obcou Lipovec, okres Martin a mestom Vrútky, okres Martin k tragickej dopravnej nehode. 42 ročný vodič (z okresu Martin) viedol motorové vozidlo Ford Focus v smere od Vrútok na Lipovec. Následne z doposiaľ presne nezistených príčin došlo k stretu vozidla s chodcom (z Martina). Pri dopravnej nehode žiaľ vyhasol život 34 ročného chodca,“ uviedol policajný hovorca Radko Moravčík.

Krátko po nehode podrobili policajti vodiča osobného motorového vozidla dychovej skúške, alkohol v krvi mu nenašli. Vodič sa podrobil dychovej skúške na alkohol s negatívnym výsledkom. U nebohého muža bude vykonaná pitva. Ďalšie okolnosti a príčiny vzniku dopravnej nehody sú predmetom prebiehajúceho vyšetrovania,“ dodal Moravčík.

Polícia zároveň pripomína, že na cestách musia byť chodci videní. Takéto nariadenie dokonca vyplýva zo zákona, ktorý hovorí, že za zníženej viditeľnosti musí mať chodec idúci po krajnici alebo po okraji vozovky a cyklista jazdiaci po krajnici alebo po okraji vozovky na sebe viditeľne umiestnené reflexné prvky alebo oblečený reflexný bezpečnostný odev nielen mimo obce, ale aj v obci.

Ako správne nosiť reflexný pásik?

Nie je umenie zaobstarať si reflexný prvok, ale vedieť ho uvážlivo a užitočne použiť. Dôležité je, aby bol viditeľný a nezakrývali ho ďalšie vrstvy oblečenia, prípadne prenášaná batožina.

- reflexné prvky treba použiť na strane tela, ktorá je privrátená k vozovke (nie ku krajnici).
- reflexné predmety umiestniť najlepšie blízko ku kolenám a do úrovne pásu, na rameno, cyklisti tiež na prilbu a bicykle.
- reflexné nálepky nalepiť na podrážky topánok, bicykle, korčule, prilby, kolobežky, školské tašky, barle či kočíky.
- deťom zabezpečiť oblečenie, školské tašky a doplnky vybavené reflexnými a fluorescenčnými bezpečnostnými prvkami.

 


Prečítajte si viac:Zdroj: KR PZ