Peter Sagan dnes priletel do Kataru, v nedeľu bude obhajovať titul majstra sveta


Foto: Peter Sagan dnes priletel do Kataru, v nedeľu bude obhajovať titul majstra sveta

Na posledných súťažných pretekoch sezóny sa predstaví Peter Sagan v katarskej Dohe, kde bude v rámci majstrovstiev sveta obhajovať svoj vlaňajší titul majstra sveta. Pretek mužov s hromadným štartom sa uskutoční tradične v posledný deň majstrovstiev, Petrovi však médiá, podobne ako minulý rok, príliš neveria. Jedným z dôvodov je, že Slovensko bude mať na preteku zastúpenie troch závodníkov. 

Ready for take-off to Qatar. Flying towards one of the greatest challenges of the season! Za chvíľu odlietam do Kataru za jednou z najväčších výziev sezóny!

Posted by Peter Sagan on 12. október 2016Prví Slováci zasiahnú do preteku na majstrovstvách už dnes, keďže začínajú preteky mužov do 23 rokov. V nich má sľubné výhliadky Erik Baška, ktorý zvíťazil minulý rok na majstrovstvách Európy v Estónsku. „Absolvoval som zopár kvalitných tréningov. Nechcem teraz hovoriť, ako skončím, ale ak všetko sadne, tak si trúfam na popredné umiestnenie,“ uviedol Baška tesne pred odchodom. Nedeľa 16. októbra preteky s hromadným štartom – muži elite na 257,5 km (9.30 hod.)

Česká internetová televízia Stream.cz spracovala reportáž k Saganovmu víťazstvu z minulého roka. Pozrite si ju nižšie.  
Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo