Polícia vo veci vraždy žilinského podnikateľa obvinila 44 ročného muža, telo je však stále nezvestné


Foto: Polícia vo veci vraždy žilinského podnikateľa obvinila 44 ročného muža, telo je však stále nezvestné

V uplynulých dňoch vyšetrovateľ Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Žiline obvinil z obzvlášť závažného zločinu vraždy a prečinu neoprávneného používania cudzieho motorového vozidla  44 ročného Petra K. z okresu Čadca. Podľa doposiaľ zistených informácií mal obvinený Peter K. dňa 23. mája tohto roku okolo poludnia v Žiline obchodné stretnutie  s podnikateľom Richardom S. Podľa doposiaľ zistených informácií mal obvinený na tomto stretnutí nezisteným spôsobom úmyselne Richarda S. usmrtiť, pričom telo mal ukryť na doposiaľ bližšie nezistené miesto.

Na stretnutí sa mal obvinený zmocniť kľúčov od vozidla BMW 325d striebornej metalízy, ktoré patrilo Richardovi S. a s vozidlom následne odísť smerom na sídlisko Solinky, kde mal vozidlo na ulici Smrekovej okolo 16.09 hodine zaparkovať. Na tomto mieste bolo aj vozidlo nezvestného podnikateľa nájdené. Obvinený 44 ročný Peter K. je stíhaný väzobne. V prípade preukázania viny mu hrozí trest odňatia slobody na pätnásť až dvadsať rokov.

V tejto súvislosti tiež vyšetrovateľ Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Žiline vedie trestné stíhanie pre pokus zločinu podvodu, pre ktorý bolo už v mesiaci júl 2016 vznesené obvinenie  44 ročnému Petrovi K. Podľa zistených informácií sa obvinený dňa 23. mája 2016 pokúsil podvodným spôsobom na svoju spoločnosť previesť pozemky patriace poškodenému Richardovi S.


Na prípade polícia od začiatku veľmi intenzívne pracuje. Náročným a dôkladným zhromažďovaním dôkazov zistila informácie, na základe ktorých vzniesla obvinenie konkrétnej osobe, v danom prípade 44 ročnému Petrovi K. Vo vyšetrovaní polícia pokračuje aj naďalej a vykonáva všetky úkony vedúce k nájdeniu tela poškodeného Richarda S.

V tejto súvislosti sa obracia na širokú verejnosť so žiadosťou o pomoc pri hľadaní tela nezvestného podnikateľa Richarda S., to znamená o akékoľvek poznatky a informácie o nezvyčajnom pohybe motorových vozidiel a osôb s náradím na kopanie v blízkosti obcí Kysucký Lieskovec, Ochodnica, Kysucké Nové Mesto a Čierne a to v teréne mimo vyznačených ciest v období od 23. mája 2016 do 3. júla 2016.  Takisto polícia žiada občanov o informácie k neobvyklým zmenám terénu v daných lokalitách, ktoré by nasvedčovali výkopovým prácam a tieto zmeny upútali ich pozornosť.  Informácie môžu občania oznámiť osobne, telefonicky alebo písomne a to aj anonymne na nasledujúce kontaktné adresy vyšetrovateľa: Odbor kriminálnej polície KKR PZ v Žiline, ul. Hálková, Žilina, mjr. Ing. Andrej Hulman, tel. č. 096140 2612, e-mail: andrej.hulman@minv.sk; alebo na bezplatnej tel. linke 158.Prečítajte si viac:Zdroj: KR PZ