Nočné prehliadky hradu Strečno začínajú už tento piatok


Foto: Nočné prehliadky hradu Strečno začínajú už tento piatok

Tohtoročné nočné prehliadky hradu Strečno sa ponesú v novom duchu. Letné Piatkové divaDlo na hrade, v skratke Le.Pi.Dlo, sa začína 4. júla o 20.00 hod. Prehliadka potrvá do 23.00 hod. Znovu sa zopakuje 18. júla. Program nočnej prehliadky bude opäť pestrý.

Štúdio pantomímy Kasprzyk z Liptovského Mikuláša ponúkne v niekoľkých výstupoch pantomímu v stredovekom štýle, špeciálne cvičené kone, šaša-žongléra a ohňovú ženu. „Tieto krátke interaktívne predstavenia sú plné zábavy, akcie, romantiky, dynamiky a pantomimicko-dramatických situácií, ktoré pobavia divákov všetkých vekových kategórií.

Rytieri budú bojovať o princezninu ruku, podučíme sa pravidlám slušného správania, dovalí sa Valibuk a priletia aj traja zhavranelí bratia,“ uviedla správkyňa hradu Strečno Katarína Repáňová.

Divadlo „Kapor na scéne“ zo Žiliny prinesie na hlavné nádvorie hradu Strečno netradičné komediálno-improvizačné spracovanie Shakespearových tragédií, ktorého súčasťou sa možno stanú aj samotní diváci.

Na prvej nočnej prehliadke to bude „Rómeoa Júlia“ (4. 7.) a na ďalšej, 18. júla, „Hamlet“. Svoje zázračné lieky príde priamo na návštevníkoch otestovať stredoveký lekárnik. V kaplnke si budú môcť účastníci prehliadky vychutnať stredoveké melódie v netradičnom šate.

Počas nočnej prehliadky hradu bude v čase od 20.00 do 23.00 hod. sprístupnená aj stredoveká dedina Paseka. Hrad Strečno bude v tieto dni v bežnej prevádzke, otvorené od 9.00 do 18.00, potom od 20.00 do 23.00 hod. Posledný vstup je o 22.30.

Nočné prehliadky na hrade Strečno organizuje každoročne Považské múzeum v Žiline, ktoré je v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja.


Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu