Red Bull Get on Top v Porúbke dopadol na výbornú, na akciu prišlo takmer 10 000 divákov


Foto: Red Bull Get on Top v Porúbke dopadol na výbornú, na akciu prišlo takmer 10 000 divákov
Galéria: 40 fotiek
Foto: D. Vojtech, T. Bukoven

Nekompromisná sobota v Porúbke pri Žiline doplnila adrenalín za celý rok skutočne všetkým. Jazdcom, ale rovnako aj divákom. A presne to bolo zámerom podujatia Red Bull Get on Top 2016, vertikálneho duelu na motorkách.

V akčných súbojoch sa na trati stretli špičkoví jazdci zo Slovenska, Čiech, ale aj Poľska. Celkovo sa na štarte predstavilo 123 pretekárov, z toho aj 2 zástupkyne nežného pohlavia. Títo odvážlivci prijali výzvu a postavili sa proti strmému svahu.

Ranná hmla postupne epicky odhaľovala 250 metrový extrémny výjazd, na ktorom sa naposledy jazdilo pred trinástimi rokmi. Prvých 50 metrov trate bolo endurocrossových, s prekážkami vytvorenými z dreva a kameňov, druhú časť už tvoril strmý svah. Tesné duely, technicky náročná trať a umelé prekážky potrápili každého pretekára. Prítomnosť súpera na trati vytvárala divácky atraktívne súboje o najlepšiu stopu a priniesla veľa akčných momentov.


Red Bull Get on Top už pozná svojich víťazov a prvé miesto patrí skúsenému jazdcovi zo Slovenska, Thomasovi Hostinskému: „Bola to veľmi pekná akcia a skutočne náročný kopec, čo bolo vidieť už počas kvalifikácií. Som veľmi šťastný, že sa mi dnes Red Bull Get on Top podarilo vyhrať.“

David Cyprián prišiel jazdiť spolu so svojím otcom, Zděnkom Cypriánom, a dokonca sa v dueli postavili aj proti sebe. Davidovi sa podarilo obsadiť skvelé druhé miesto, aj keď za Thomasom zaostal iba pár metrov: „Je to super pocit, ale veľmi ma mrzí, že som nevyhral. Viem, že som na to mal, no urobil som pár chýb. Vôbec to však nevadí, pretože zajtra je nový deň a ja budem mať novú energiu znova vyhrávať. Prišlo skutočne veľa ľudí, jazdcov, celá slovenská jazdecká špička a ak sa bude Red Bull Get on Top opakovať aj budúci rok, tak určite prídem.“

Tretie miesto obsadil ďalší mladý český jazdec, Patrik Markvart: „Ja sa cítim úžasne, pretože toto sú preteky, na ktoré sa ja nešpecializujem, keďže jazdím ednuro. Ale táto akcia bola parádna a ja som rád, že to vyšlo aspoň takto.“Piati slovenskí a traja českí zástupcovia to dotiahli do prvej osmičky:

1. Thomas Hostinský /SVK/

2. David Cyprián /CZE/

3. Patrik Markvart /CZE/

4. Miroslav Ševela /SVK/

5. Jaroslav Štrbek /SVK/

6. Tomáš Zboran /SVK/

7. Jakub Zahustel /SVK/

8. Radek Olšar /CZE/


Na štart sa postavili síce iba dve ženy, Katarína Juríčková a Karin Hostinská, ale s prehľadom sa im podarilo vytrieť zrak nejednému chlapovi, ktorí si myslel, že tento kopec nepokoria. Katka nakoniec skončila prvá a Karin druhá. Medzi dedinami Porúbka a Turie sa dnes premlelo takmer desaťtisíc návštevníkov, nielen z regiónu, ale z celého Slovenska. Príjemné septembrové počasie prispelo k výnimočnej atmosfére, ktorá spojila nielen fanúšikov motocrossu a endura, ale aj fanúšikov, ďalších nadšencov a náhodných divákov.

Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo


Prečítajte si viac:Zdroj: TS Red Bull Slovensko