Na autobusovej stanici v Žiline došlo v stredu k streľbe


Foto: Na autobusovej stanici v Žiline došlo v stredu k streľbe

Operačné stredisko Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Žiline v stredu 2. júla pred osemnástou hodinou prijalo oznámenie, že pri autobusovej stanici v Žiline malo dôjsť k streľbe. Po prijatí oznámenia boli okamžite na miesto vyslané všetky dostupné policajné hliadky.

Po príchode na miesto policajti zistili, že pri incidente k zraneniu osôb nedošlo. Následne pátrali v okolí a skontaktovali sa s hliadkou mestskej polície, ktorá zadržala dvoch mužov vo veku 27 a 28 rokov.

Tí boli následne predvedení na policajný útvar. Na mieste udalosti sa zaistila nábojnica. Taktiež sa vykonávalo pátranie po zbrani, ktorá bola počas vyšetrovania zaistená a spoločne s nábojnicou bude zaslaná na expertízne skúmanie. Po vykonaní procesných úkonov bol starší z mužov prepustený na slobodu. 27 ročný muž sa po predvedení podrobil dychovej skúške s pozitívnym výsledkom 1,17 mg/l alkoholu v dychu (čo je v prepočte 2,44 promile).

Polícia na prípade intenzívne pracuje a vykonáva všetky potrebné úkony za účelom objasnenia skutku.
V súvislosti s touto udalosťou poverený príslušník Policajného zboru začal trestné stíhanie vo veci prečinu nebezpečného vyhrážania.

Ďalšie okolnosti prípadu sú predmetom prebiehajúceho vyšetrovania.

Zdroj:
Radko Moravčík
KR PZ v Žiline