Na včerajšom tuning zraze pri hypertescu sa zišlo 400 áut a vyše tisíc ľudí


Foto: Na včerajšom tuning zraze pri hypertescu sa zišlo 400 áut a vyše tisíc ľudí
Galéria: 25 fotiek
Foto: ilustračné / CarHolics

Včera nás viacerí čitatelia upozorňovali na veľký počet ľudí a tuningových áut na parkovisku pri žilinskom hypermarkete Tesco. Na mieste sa totiž konal tuning zraz, ktorého názov bol “Tuning NIE JE zločin (Žilina)”.

Celá akcia prebehla bez komplikácií a na mieste sa zišlo takmer 1000 ľudí, ktorí prišli na viac ako 400 autách. 

Akcia pod názvom Tuning NIE JE zločin je už zopár piatkov záležitosťou Facebookových stránok: Garage Slovakia a CarFamily. Každý piatok robíme podobnú udalosť v inom meste - naposledy to bola Trnava a Nitra. Akcie vznikajú spontánne a na internete sú zavesené maximálne 5 dní dopredu, no aj napriek tomu je účasť ohromná,” uviedol organizátor akcie.

Myšlienku “Tuning nie je zločin” zdieľa množstvo ľudí na Slovensku

“Nie sme žiadny grázli alebo trosky znudené životom - máme svoju záľubu v autách a nesúhlasíme s tým že sme tŕňom v oku Slovenskej polície,” dodal organizátor.


Je tiež pravdou, že niektorí vodiči jazdia nezodpovedne a porušujú predpisy. Na úkor nich potom trpí väčšina a všetci sú považovaní za hrozbu. Ľudia, ktorí majú v úprave áut záľubu, sa preto snažia aj takýmto spôsobom poukázať na to, že nie všetci sú rovnakí.

Automobiloví nadšenci sa stretnú, zoznámia a porozprávajú sa. Mnohí si vymenia názory a vzájomne si pomôžu nadobudnutými skúsenosťami. Ako potvrdil aj organizátor, hlavnou myšlienkou je stráviť večer na “čerstvom dyme” a byť s partiou skvelých ľudí.

Posted by Patrik Chodura on 3. september 2016


Stále však platí zákon a vyhláška o cestnej premávke

Rozpory medzi políciou a tuningovými nadšencami budú trvať zrejme neustále. Polícia totiž dbá na dodržiavanie zákona a predpisov a ak sa na vozidle nachádza niečo, čo nie je schválené na prevádzku na cestách, muži zákona musia zasiahnuť. Často môže ísť o vec, ktorá nijako neovplyvňuje prevádzku samotného vozidla, akékoľvek neschválené úpravy však vždy budú v rozpore.

Niektorí nadšenci tuningu dbajú na vzhľad, iní zasa na výkon, každopádne na takýchto zrazoch sa je vždy na čo pozerať.Prečítajte si viac:


Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu