Skutočne neskutočné príbehy zo Žiliny - 2.časť


Foto: Skutočne neskutočné príbehy zo Žiliny - 2.časť

Včera som videl nový seriál o skutočných a neskutočných príbehoch v Žiline a tak ma napadlo pridať sa tým svojim. Nejde o nič vtipné, ale skôr o negatívnu skúsenosť v žilinskej nemocnici.

Pred asi dvoma rokmi som šiel na pohotovosť do nemocnice v Žiline s bolesťou brucha. Ako inak, šiel som na urgentný príjem / pohotovosť. Odtiaľ ma poslali na chirurgické oddelenie, pod ktoré patrí môj obvod. U súkromného obvodného chirurga mi stanovili diganózu (apendicitída, alebo zápal slepého čreva) a poslali ma späť na urgentný príjem. Že ma budú operovať. Lekár z urgentného ma poslal na RTG. Po RTG, keď už som sedel v ambulancií, rozhodovali sa, či ma pošlú domov (so zápalom slepého čreva), alebo pôjdem ležať na chirurgiu. Vraj nebolo miesto na oddelení. Nakoniec ma prijali, ale až po tom, čo sa tam objavil ten súkromný lekár, ktorý ma na začiatku vyšetril. Chvíľu prebiehala diskusia o tom, čo mi je a čo nie a či mám ísť ležať, alebo nie.

V noci asi okolo 2.00 hod za mnou prišiel službukonajúci lekár. Začal mi hovoriť o tom, aby som si do rána dobre rozmyslel, že kde ma to bolí a či ma to bolí. Inak ma budú operovať. Zdalo sa mi to ako náznak toho, aby som sa tváril že je všetko OK a mohli ma pustiť domov. O 3 dni ma prepustili.

O mesiac sa bolesti vrátili znova. Znova som skončil na urgentnom príjme. Znova RTG a všetky vyšetrenia. Znova ležať na chirurgiu. Po 8 dňoch ma prepustili domov.

O ďalší mesiac ma už čakala operácia.

Keby som sa pri prvom príchode stretol s profesionálnym prístupom lekárov, mohli ma zoperovať už na začiatku. Tri mesiace PN-ky počas ktorej som bol len v nemocnici, alebo doma. Zbytočne.


Máte aj vy zaujímavý, alebo vtipný príbeh? Neváhajte a pošlite nám ho na info@zilinak.sk

Autormi týchto článkov sú obyvatelia Žiliny. Portál Žilinak nenesie žiadnu zodpovednosť za pravdivosť informácií, ktoré sú v nich uvedené!

Foto: ilustračné


Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu