V uplynulom týždni zadržali 69 opitých vodičov. Pod vplyvom jazdilo až 42 cyklistov


Foto: V uplynulom týždni zadržali 69 opitých vodičov. Pod vplyvom jazdilo až 42 cyklistov Foto: ilustračné

Dohľadu nad bezpečnosťou a plynulosťou cestnej premávky venuje polícia v Žilinskom kraji neustálu pozornosť. V 29. týždni roku 2016 zaevidovala polícia na cestách celkom 69 podgurážených vodičov.

Z celkového počtu vodičov motorových vozidiel

  • 15 nafúkalo nad 1 promile
  • 8 nafúkalo pod 1 promile
  • 4 spôsobili dopravné nehody

Kontrolám sa nevyhli ani cyklisti, až u 42 z nich bola dychová skúška na alkohol pozitívna.


Liptovské Sliače (okres Ružomberok)

V piatok 22. júla v dopoludňajších hodinách zastavila policajná hliadka na ceste II. triedy v obci Liptovské Sliače vodiča vozidla Škoda Favorit. 61 ročný vodič sa na výzvu policajnej hliadky podrobil dychovej skúške, pri ktorej mu policajti namerali 0,82 mg/l alkoholu v dychu, čo je v prepočte 1,71 promile.

Zábiedovo (okres Tvrdošín)

V piatok 22. júla v nočných hodinách zastavila policajná hliadka na miestnej komunikácii v obci Zábiedovo, okres Tvrdošín vodiča vozidla Škoda Felícia. 34 ročný vodič sa pri kontrole podrobil dychovej skúške, pri ktorej mu policajti namerali 1,25 mg/l alkoholu v dychu, čo je v prepočte 2,60 promile.

Obidvaja vodiči čelia obvineniu z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky a v prípade preukázania viny im hrozí trest odňatia slobody až na jeden rok.

Slobodné a nezávislé médiá sú kľúčové pre demokraciu. Nepodliehajú vplyvu politikov ani záujmových skupín, čo im umožňuje objektívne a pravdivo informovať verejnosť.

Podpora slobodných médií je investíciou do transparentnej a spravodlivej spoločnosti.

Podporiť nezávislé spravodajstvo

Dočítať článok zadarmo

Prečítajte si viac: