Gypsy Queen Project a Mojše Band už túto sobotu pod Hradom Strečno


Foto: Gypsy Queen Project a Mojše Band už túto sobotu pod Hradom Strečno

Pre nepriaznivé počasie bol koncert zrušený a bude odohraný v náhradnom termíne. O termíne bude PMZA informovať.

Zaujímavý koncert, plný temperamentu a virtuozity sa uskutoční pod Hradom Strečno už túto sobotu, 16. júla so začiatkom o 20.00 hod. 

Považské múzeum v Žiline pripravilo na letný večer pod hradom „tradičný koncert netradičnej hudby“, v ktorom sa predstavia dve originálne zoskupenia muzikantov Gypsy Queen Project a Mojše Band.

Temperament, virtuozitu a emócie predvedie Gypsy Queen Project, na čele ktorého stojí primáška Barbora Botošová, vnučka Jána Berkyho Mrenicu. Na „pomoc“ si zavolala európsky objav v štýle world music – poľskú speváčku Agátu Siemaszko, ktorá svojou interpretáciou a dokonalým priblížením sa k rómskemu koloritu prenikne do srdca každého diváka. Zarezonujú rytmy z Balkánu, Rumunska, Izraela, ale aj Moskvy.  


Mojše Band hrá predovšetkým židovskú hudbu stredoeurópskeho regiónu a prináša obraz o štýle židovského umenia známeho tiež ako luftmenschn - od polovice 16. storočia v židovskej spoločnosti vyhľadávaný špecifický žáner ľahkej zábavy. Predstavoval súbor akéhosi neviazaného dialógu spájajúceho v sebe literatúru, divadlo - no predovšetkým hudbu.

Príďte pod hrad Strečno v sobotu 16. júla o 20.00 hod. Vstup na podujatie je voľný.

 


Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu