Dobrovoľníci skrášlili jasle, školu aj nízkoprahové centrum


Foto: Dobrovoľníci skrášlili jasle, školu aj nízkoprahové centrum

Žilina 16. 6. 2014 – Za dva dni sa toho dá niekedy stihnúť viac ako za jeden rok. Počas najväčšieho podujatia firemného dobrovoľníctva – Naše Mesto 2014 pomáhajú dobrovoľníci v slovenských mestách skrášľovať svoje okolie, čistiť parky, venovať sa seniorom alebo zveľaďovať verejný priestor. Ruku k dielu priložili aj zamestnanci mestského úradu.

Naše Mesto je najväčšie podujatie firemného dobrovoľníctva na Slovensku. Tento rok sa v Žiline uskutočnilo v piatok 13 a v sobotu 14. júna. Rukávy si vyhrnuli aj zamestnanci mestského úradu a prišli pomáhať do Detských jaslí na Puškinovej ulici, do Detských jaslí na Veľkej okružnej ulici, do Základnej školy v Brodne a do Nízkoprahového centra na predmestí (na Bratislavskej ulici).

Účastníci podujatia – dobrovoľníci natierali oplotenie, opravovali dlažbu v jasličkách a skrášľovali vonkajšie priestory v Nízkoprahovom centre. V základne škole v mestskej časti Brodno žiaci a učitelia vymaľovali plot a zariadenie umiestnené vo vonkajších priestoroch školy, vybudovali jazierko, chodníky a upravili zeleň v areáli záhrady.

„Teší ma veľký počet účastníkov, ktorí sa pridali k tisíckam ďalších po celom Slovensku. Aj v tejto uponáhľanej dobe sa ešte vždy nájdu ľudia, ktorí chcú svoj čas venovať pomáhaniu iným a ktorým záleží na tom, ako vyzerajú mestá a miesta, v ktorých sa pohybujú najmä deti,“ poďakoval dobrovoľníkom primátor mesta Žilina Igor Choma pri návšteve všetkých štyroch lokalít.

Viac informácií nájdete na: www.nasemesto.sk

zdroj: TS Mesto Žilina

Prečítajte si viac: