Mobilná aplikácia Žilinak má v Žiline veľký úspech


Foto: Mobilná aplikácia Žilinak má v Žiline veľký úspech

Dňa 8.apríla sme vám predstavili prvý krát našu mobilnú aplikáciu. Hlavným dôvodom, prečo sme sa rozhodli ju pre vás vytvoriť bol veľký dopyt po kvalitnom a rýchlom dopravnom servise. Donedávna sa hovorilo, že každodenne číha na vodičov v Žiline množstvo nástrah, od obmedzení, cestárov, cez uzávierky, ale aj hliadky a mobilné radary.

Vodiči dlho hľadali cestu k informáciám, ktoré by boli aktuálne a vždy ľahko dostupné.

Od apríla sa situácia zmenila a vďaka mobilnej aplikácií Žilinak majú teraz všetci možnosť dostávať tie najaktuálnejšie informácie z ciest v žilinskom okrese.

Za viac ako dva mesiace fungovania sa vodičom podarilo nahlásiť celkom 1111 udalostí na cestách. Počet udalostí sa vzťahuje ku dnešnému dňu. Ponúkame krátky prehľad udalostí, ktoré boli odoslané cez aplikáciu:

Počet - Typ

346 -    Radar, stacionárny
106 -    Radar, mobilný
339 -    Hliadka
125 -    Nehoda
88 -      Obmedzenie
19 -      Uzávierka
58 -      Kolóny
30 -      Práca na ceste

Veľkou výhodou pre vodičov je možnosť nastaviť si interval overovania nových udalostí už od 1x za minútu a vlastné zvonenie.

Vďaka tejto vymoženosti nie je potrebné mať aplikáciu stále zapnutú, no hlásenia upozorňujú používateľa prostredníctvom push notifikácií.

Okrem dopravného servisu ponúka aplikácia aj cestovný poriadok všetkých liniek MHD v Žiline. Stačí vybrať číslo linky, smer a zastávku. Aplikácia zobrazí rozpis odchodov pre celý deň.

Samozrejmosťou mobilnej aplikácie je aj prístup ku všetkým najnovším príspevkom. Viac však už zistíte sami :-)


Ešte nemáte mobilnú aplikáciu Žilinak pre Android?
Pridajte sa k viac ako 1200 žilinčanom a stiahnite si ju kliknutím na nasledujúci odkaz:

Mobilná aplikácia Žilinak na Google Play


Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu