Radar s kamerou pri Tepličke nad Váhom nepokutuje, polícia o ňom ani nevie


Foto: Radar s kamerou pri Tepličke nad Váhom nepokutuje, polícia o ňom ani nevie

Len nedávno sme informovali o novom dopravnom zariadení (radare s kamerou), ktoré bolo umiestnené na hlavnom ťahu na Terchovú - pri Tepličke nad Váhom. Mnohí občania sa zaujímali o to, či je toto zariadenie napojené na políciu a pokutuje a tiež, či bolo umiestnené s platným povolením. Merač rýchlosti totiž dokáže rozpoznať aj ŠPZ vozidla a zobrazuje ju na displeji.

Niektorí z občanov nenechali vec len tak a informovali sa na priamo polícii. Preto sme aj my požiadali hovorcov o oficiálne stanovisko.

K meraču rýchlosti s kamerou však Okresný dopravný inšpektorát (ODI) v Žiline nedával žiadne stanovisko. Toto dopravné zariadenie bolo teda umiestnené bez jeho vedomia a realizáciu mal vykonať Žilinský samosprávny kraj.


“Okresný dopravný inšpektorát Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Žiline sa k umiestneniu predmetného merača rýchlosti nevyjadroval,” uviedol policajný hovorca Radko Moravčík.

Okresný dopravný inšpektorát OR PZ v Žiline však na základe podnetov od občanov vo veci umiestnenia merača rýchlosti na ceste č. II/583 A v k.ú. Teplička nad Váhom, okres Žilina oslovil zástupcu Žilinského samosprávneho kraja.

Zástupca kraja bol zároveň upozornený, že na umiestnenie predmetného merača rýchlosti - dopravného zariadenia, je potrebné požiadať príslušný cestný správny orgán o vydanie určenia na jeho umiestnenie.

Dobrou správou pre vodičov je najmä to, že radar nepokutuje. Je ale otázne, či na svojom mieste zostane, alebo ho kraj bude musieť demontovať.

Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo

Prečítajte si viac: