LESOPARK Žilina bol v sobotu slávnostne otvorený


Foto: LESOPARK Žilina bol v sobotu slávnostne otvorený
Galéria: 4 fotky
Foto: Ing. Marek Molnár

LESOPARK Žilina je miestom s magickou atmosférou lesa priamo v srdci mesta Žilina. Je to jedinečný priestor pre relax a to najmä pre rodiny s deťmi a to nielen z blízkych mestských častí Vlčince a Solinky, ale i z celého širokého okolia. Prevádzka brassérie LESOPARK je otvorená a pod novým vedením si dala za cieľ stať sa pre návštevníkov miestom stretnutí a zážitkov.    

Slávnostné otvorenie sa konalo v sobotu 25. júna 2016 a bolo milým zahájením letnej sezóny. Podujatia sa zúčastnili pozvaní hostia zo žilinského regiónu, zástupcovia mesta Žilina i široká verejnosť. Mesto Žilina na podujatí reprezentoval zástupca primátora Mgr. Anton Trnovec a poslanci mestského zastupiteľstva Ing. Ľubomír Bechný, Mgr. Jana Filipová a PaedDr. Ľudmila Chodelková, ktorá súčasne pôsobí v správnej rade Nadácie žilinský lesopark.

Všetko najlepšie k otvoreniu zaželali i partneri z Občianskeho združenia Preles a Stanice Žilina–Záriečie.  

Inšpiratívny večer sa niesol v znamení zážitkov: kulinárskych, hudobných i adrenalínových. Šéfkuchár hostí prekvapil lahodným francúzskym kíšom i španielskymi tapas, nadšenie najmä u dám, vyvolal letný kramble z bio rebarbory s malinami. Lahodné talianske prosecco hostí správne naladilo, zážitkom bola i degustácia slovenských vín a chuťové poháriky nadchla i ochutnávka plantážnych čokolád.  


O emotívny hudobný zážitok sa postarala šansoniérka Katarína Feldeková so sprievodom klaviristu a saxofonistu Richarda Šimurku. Brassériu LESOPARK pokrstili priamo z teplovzdušného balóna netradične, kyticou tónov a piesňou „Žltý balónik“, ktorú pre speváčku otextoval otec, básnik Ľubomír Feldek, žilinský rodák. V piesni sa spieva „ A ľudia vravia: To je šťastný deň“. A tak tomu i bolo, nielen počas dňa, ale i počas večera, kedy sa nad lesoparkom vznášal teplovzdušný balón, ktorý vytiahol návštevníkov, niekoľko desiatok dospelých i detí, ponad koruny stromov a doprial im netradičný výhľad. Výnimočné boli i lety po zotmení, nadšenie hostí nemalo konca.

Pre rodinky s deťmi bola pripravená interaktívna zábava vo forme hier, no najväčší úspech malo balónikové prekvapenie. Rodičia mali príležitosť dozvedieť sa viac o pripravovanom projekte CITY FOREST CAMP, čo je dobrodružný denný detský tábor v Lesoparku Žilina.

Príďte si vychutnať leto v prírode a predsa iba kúsok od domova, v rodinnej atmosfére LESOPARKu Žilina, bude plné zážitkov a prekvapení. Tešíme sa naň spoločne.

Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo


Prečítajte si viac: