V Žiline sa obnovovali detské ihriská - v rámci firemného dobrovoľníctva


Foto: V Žiline sa obnovovali detské ihriská - v rámci firemného dobrovoľníctva

Mesto Žilina opäť podporilo najväčšie podujatie firemného dobrovoľníctva na Slovensku „Naše mesto“. Do podujatia sa naše mesto zapojilo s projektom „Krajšie ihriská pre deti v Žiline“, v rámci ktorého sa zveľaďovali detské ihriská na sídliskách Hájik (Ulica Mateja Bela), Vlčince (Ulica Záborského) a na Rosinkách.

Do podujatia Naše mesto sa Žilina tento rok zapojila s projektom Krajšie ihriská pre deti v Žiline. Zamestnanci samosprávy a firemní dobrovoľníci z Centra včasnej intervencie a Kia Motors Slovakia obnovili herné prvky na 4 detských ihriskách v meste. Ihriská na Rosinkách a v Mojšovej Lúčke sa obnovovali 10. júna 2016 a ihriská na sídlisku Hájik (Ulica Mateja Bela) a na sídlisku Vlčince (Ulica Záborského) v piatok 17. júna 2016.

„Je dôležité, aby sa naše mesto zapojilo do tohto podujatia. Spolu s dobrovoľníkmi tak pomáhame skrášliť, rekultivovať a zlepšiť prostredie v Žiline, tento rok sa nám to podarilo na 4 detských ihriskách. Všetkým účastníkom, ktorí priložili pomocnú ruku k  dielu zo srdca ďakujem,“ povedal primátor Igor Choma.

Prvý ročník tejto akcie sa konal v roku 2007 v Bratislave a postupne sa pridávali aj ďalšie mestá. V tomto roku sa do podujatia zapojilo 14 slovenských miest.


Cieľom podujatia je najmä podporiť vytváranie vzťahov dobrovoľníkov k danej lokalite, preberanie zodpovednosti firiem za prostredie, v ktorom pôsobia či podporiť angažovanosť obyvateľov v tom, čo sa deje v ich okolí.

Navyše je to príležitosť na vytváranie kontaktov a budovanie spolupráce medzi samosprávou, zapojenými firmami, mimovládnymi organizáciami a obyvateľmi mesta.

Viac informácií nájdete na: www.nasemesto.sk.


Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu