Po čiernom víkende nás čakajú prísnejšie policajné kontroly


Foto: Po čiernom víkende nás čakajú prísnejšie policajné kontroly

Slovenské cesty majú za sebou čierny víkend. Môže za to aj mimoriadne tragická nehoda autobusu so stredoškolákmi, ktorý sa prevrátil na D1 neďaleko Hlohovca. Od piatka do nedele na cestách zahynulo 13 ľudí. Od začiatku roka ide o 117 ľudských životov.

Polícia SR sa však chytila svojej šance a na cestách tak zavládne nová vlna kontrol dodržiavania predpisov. Muži zákona sa riadia jednoduchou logikou. Na cestách je viac obetí? Treba sprísniť kontroly!

Policajný prezident Tibor Gašpar vyhlásil, že na cesty poputuje viac policajtov. Stretávať ich budeme aj tam, kde sme na to doteraz neboli zvyknutí a teda svoje radary si rozložia aj na cestách tretej triedy. Polícia chce využívať aj systém objektívnej zodpovednosti.


Situácia so zvýšením počtu príslušníkov polície na cestách potrvá dovtedy, kým sa situácia nestabilizuje. V lete budú na našich cestách prebiehať aj špecializované akcie.


Veľa vodičov nedodržiava dopravné predpisy a tým ohrozuje seba aj iných.
Bohužiaľ policajti, vysoké pokuty ani hrozba väzenia nepomáhajú.


Odporúčame preto všetkým vodičom, aby sa nielen v Žilinskom okrese správali na ceste zodpovedne a neohrozovali seba ani iných účastníkov cestnej premávky.

Taktiež upozorňujeme, že na cestách v Žiline a okolí vás môže prekvapiť radar tam, kde sa doteraz nikdy neobjavil. Príkladom takéhoto prekvapenia môže byť aj mestská časť Trnové, kde polícia začala po 6-tich nehodách za pol roka vykonávať meranie rýchlosti pravidelne.


Strážte si preto svoje ručičky na tachometroch a rešpektujte dopravné značenie.


Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu