- Anna Holešová
- •
- Správy
- •
- Bytča
- 9. apr 2026 o 16:30 / aktualizované 10.04. o 09:30
Pán Ladislav dva dni blúdil po Žilinskom kraji, hľadali ho aj samosprávy. Pátranie po ňom odvolali
Po veľkonočných sviatkoch prichádzajú zo Žilinského kraja znepokojivé správy. V priebehu dvoch dní po ich skončení zmizli zo Žiliny alebo okolia až štyria muži v strednom či vyššom veku. Nikto zatiaľ nevie, kde by sa mohli nachádzať.
Ako prví zmizli dvaja muži s rovnakým menom. V utorok 7. apríla sa začalo pátranie po 61-ročnom Jozefovi Kantorovi z okresu Martin a zároveň po 80-ročnom Jozefovi Godalovi zo Žilinského okresu.
Už o deň neskôr sa k nim pridali ďalšie prípady. Polícia a záchranné zložky pátrajú aj po 50-ročnom Petrovi Baránkovi zo Žiliny, a krátko nato pribudlo ďalšie meno do zoznamu nezvestných.
Najnovšie sa pátra aj po 65-ročnom Ladislavovi z okresu Bytča. Nezvestný je od 8. apríla. Muž je vysoký približne 175 centimetrov, má štíhlu postavu, krátke hnedé vlasy. Naposledy mal mať na sebe tyrkysovú mikinu na zips, čierne tričko s dlhým rukávom so štítkom mena, modré tepláky a čiernu šiltovku.
Do pátrania sa zapojil aj Záchranný systém Slovensko, ktorý verejnosť žiada o pomoc. Akékoľvek informácie o nezvestných osobách je potrebné okamžite oznámiť na linke 158 alebo priamo záchranárom na čísle 0948 11 22 33.
Príbuzní aj záchranári veria, že sa mužov podarí čo najskôr nájsť v poriadku. Pomôcť môže aj verejnosť – každé zdieľanie či informácia môže byť kľúčová.
Aktualizácia
O pomoc s pátraním po pánovi Ladislavovi prosí aj mesto Martin a obec Žabokreky. Nezvestný muž naposledy odišiel z Centra sociálnych služieb Ľadoveň v Martine, bez toho, aby o tom komukoľvek povedal. Do večera ani do dnešného dňa sa však nevrátil.
„Pán Ladislav pochádza z okresu Bytča a naše okolie v Turci vôbec nepozná, preto môže byť zmätený a dezorientovaný,“ vysvetlila obec Žabokreky.
Podľa jej vedenia sa môže pohybovať v širšom okolí Martina alebo smerom na Bytču. Okrem polície môžete kontaktovať aj riaditeľku Katarínu Krchnavú na čísle 0918 892 642 alebo manažérku sociálnej starostlivosti Dagmar Kerékovú na čísle 0917 164 055.
„Prosíme o zdieľanie tohto príspevu aj do okolitých skupín. Každá sekunda a každé jedno oko v teréne nám môžu pomôcť vrátiť pána Ladislava do bezpečia. Ďakujeme za vašu ľudskosť a ochotu pomôcť!“ dodala obec.
Aktualizácia č. 2
Záchranný systém Slovensko priniesol v piatok 10. apríla pozitívnu správu. Pána Ladislava sa podarilo po dvoch dňoch nájsť, je v poriadku. Pátranie po ňom odvolali.
Minútky zo Slovenska
- 20:10 Príbuzní na Spiši zažili mrazivé chvíle, z hrobu počuli klopanie aj búchanie. Policajti podľa svedka dokonca utekali
- 20:10 Taxikár, ktorý si za 3 kilometre vypýtal 45 eur, úradoval na Nivách. Mal sa pustiť aj do šoféra Boltu, upchával cestu
- 20:10 Obec pri Banskej Bystrici upozorňuje ľudí na výskyt medveďa, napadol aj vlečky s včelami
- 20:10 Pri Zelenej vode našli telo muža, sedel v aute s prestrelenou hlavou, začalo trestné stíhanie pre zločin Zabitie
- 20:10 Trnavu čakajú dopravné obmedzenia. Tri ulice dočasne uzavrú, ako dlho vodičov čakajú obchádzky?
- 20:10 Psíčkari pozor! Na nitrianskom sídlisku sa našli pohodené párky s ihlami. Krutosť, úbohosť a dno, vravia ľudia
- 20:10 Polícia zadržala útočníka, ktorý napadol Ferenčáka. Mal byť na kamerových záznamoch, poslanec utrpel otras mozgu
- 19:10 FOTO: Rodina pri Košiciach zažila cez víkend chvíle plné hrôzy, najprv začala horieť tuja, potom dom
- 19:10 V Brezne začal boj o primátora. Ten súčasný sa hnevá, že mu stretnutia s obyvateľmi narúšajú provokatéri
- 19:10 Pozor, v okolí Soblahova videli medveďa, blížil sa k obľúbenej turistickej lokalite, obec vyzýva na opatrnosť
- 19:10 VIDEO: Počas víkendu bol sprístupnený prešovský skatepark. Po pár dňoch ho opäť zatvárajú
- 19:10 Šimečkovú zrejme lustrovali nezákonne. Daniari si na matku lídra PS založili spis Smotánka, padajú trestné oznámenia
- 19:10 Obľúbená televízia po 15 rokoch končí. Diváci ju už nikde v ponuke nenájdu, za projektom stála známa tvár
- 18:51 Neďaleko Starej Ľubovne bojujú hasiči s požiarom, viaceré budovy sa mali ocitnúť v plameňoch
- 18:20 Opekanie vo Vrakunskom lesoparku sa mení, onedlho pribudne možnosť rezervácie aj poplatky