• 11. feb 2026 o 15:40

VIDEO: Chcel valentínsky darček zadarmo? Zlodej v Žiline rozbil drahý kvetobox, zobral z neho jednu kyticu

Foto: VIDEO: Chcel valentínsky darček zadarmo? Zlodej v Žiline rozbil drahý kvetobox, zobral z neho jednu kyticu
Foto: Majiteľ Kvetoboxu

Blíži sa Valentín a mnohí zamilovaní už vyberajú pre svoje polovičky darčeky, sladkosti či kvety. V Žiline sa však našiel niekto, kto si chcel kyticu zadovážiť bez platenia, no svojím konaním napáchal oveľa väčšiu škodu, než je hodnota jednej kytice.

Na sídlisku Vlčince pribudol pred niekoľkými mesiacmi netradičný automat, ktorý namiesto nápojov či pochutín ponúka čerstvé a bohato viazané kytice. Funguje nepretržite, 24 hodín denne, aby si ľudia mohli kvety kúpiť kedykoľvek, aj neskoro večer alebo skoro ráno.

V pondelok 9. februára po 23:00 hod. večer sa však stal terčom zlodeja, ktorý bez zábran rozbil drahé zariadenie. Prípad bol nahlásený polícii, ktorá ho podľa majiteľa rieši ako trestný čin krádeže formou vlámania.

Chcel kyticu za pár eur, spôsobil obrovské škody

Páchateľ si totiž odniesol kyticu v hodnote „len“ 33 eur, no škody na samotnom zariadení sa pohybujú rádovo v stovkách eur. Výrobca kvetomatu je zahraničná spoločnosť a výjazd servisných technikov je finančne náročný. Incident sa stal prvýkrát od spustenia automatu, ktorý funguje necelé tri mesiace.

„Veľmi nás to mrzí a nerozumieme ako môže byť niekto takto bezohľadný a ničiť našu poctivú a krásnu prácu. Vždy sa stretávame len s pozitívnymi reakciami okoloidúcich ľudí a naozaj nás zakaždým pochvália. Kvetomat je našťastie naďalej v prevádzke okrem rozbitého okienka,“ napísal majiteľ kvetoboxu.

Zlodeja pri čine zachytili bezpečnostné kamery. Na zázname je vidieť osobu v tmavom oblečení a čiapke, ktorá sa najskôr pokúšala vitrínu otvoriť silou. Keď sa jej to nepodarilo, do skla kopla nohou, rozbila ho a kyticu si zobrala. Počas celého incidentu mala v ústach cigaretu a v ruke držala ďalšiu spolu so zapaľovačom.

„Veľké ďakujeme patrí všímavej pani, ktorá nám dnes ráno rozbité okienko nahlásila – veľmi si vážime, že vám na našom kvetoboxe záleží. Chceme vás uistiť, že kvetobox funguje ďalej bez obmedzení, iba okienko č. 8 bude niekoľko dní mimo prevádzky, kým ho dáme do poriadku,“ dodal majiteľ automatu.

Prevádzkovateľ zároveň vyzýva verejnosť, aby v prípade, že páchateľa spozná alebo si v danom čase všimla niečo podozrivé, kontaktovala priamo políciu alebo ho informovala prostredníctvom správy. Zároveň žiada, aby sa nešírili domnienky a neoverené informácie, keďže pomôcť môžu len konkrétne fakty. Prosí tiež o zdieľanie videa a informácie o krádeži, aby sa dostala k čo najväčšiemu počtu ľudí.


Minútky zo Slovenska