Hlasujte za filmy, ktoré vám v letnom kine prinesie Telka v meste!


Foto: Hlasujte za filmy, ktoré vám v letnom kine prinesie Telka v meste!

Letné kino sa stalo neodmysliteľnou súčasťou kultúrneho leta mesta Žilina. Nadšenci a fanúšikovia kinematografie pod holým nebom budú môcť navštíviť tento rok už 4. ročník letného kina, ktoré organizuje Telka v meste v spolupráci s mestom Žilina. Letné kino vyznačujúce sa atypickým riešením, svojským charakterom, obrovským verejným priestorom a vstupom zdarma sa stalo jedinečným na Slovensku a sme radi, že ho máme práve v Žiline.

Letné kino Telka v meste funguje už 4. Ročník, z toho už druhú sezónu môžete hlasovať za filmy, ktoré si pozriete počas letných prázdnin zadarmo na Hlinkovom námestí v Žiline.  Hlasovať môžete na stránke www.telkavmeste.sk od 5. júna do 23. júna a vyberať budete z 33 filmov pre dospelých a 18 filmov pre deti, ktoré budú vyberané podľa najväčšieho počtu hlasov.
Výherné filmy sa budú premietať každý piatok a v sobotu. V piatok bude premietaný film pre dospelých, v sobotu filmy pre deti. Finálny program bude uverejnený koncom júna o ktorom vás budeme včas informovať a uvidíte ho aj v samotnom programe Kultúrneho leta mesta Žilina.

„Letné kino sme chceli oživiť a zapojiť do výberu aj samotných divákov práve prostredníctvom hlasovania. Nakoniec diváci sú cieľovou skupinou, ktorú chceme pritiahnuť do centra Žiliny a preto sme sa rozhodli aby si sami vybrali filmy na ktoré sa prídu aj pozrieť. S hlasovaním sme začali už minulý rok a veľmi sa nám to osvedčilo. Tento rok ponúkame širšiu škálu filmových titulov z viacerých žánrov, čím by sme radi vyhoveli širšiemu spektru divákov.“ – dodal Peter Košťál, realizátor projektu Telka v meste.

Okrem filmových titulov uvažujú organizátori aj nad každodenným premietaním záznamov z Mestského divadla Žilina, ktoré Telka v meste odvysielala v priamom prenose počas divadelnej sezóny 2013/2014.

Prečítajte si viac: