• 4. február 2026 o 12:30 / aktualizované 04.02. o 20:10

Na Hlinách zasahovali všetky zložky: Z vysokého poschodia vypadla staršia žena

Foto: Na Hlinách zasahovali všetky zložky: Z vysokého poschodia vypadla staršia žena
Foto: Ilustračné foto

Po niekoľkých nešťastných udalostiach, ku ktorým došlo v Žiline koncom uplynulého roka, prišla podobným spôsobom o život ďalšia osoba. Na sídlisku Hliny sa v utorok 3. februára stala tragédia.


Okolo 9:00 hod. ráno na Gabajovu ulicu zamierili viaceré záchranné zložky vrátane polície, hasičov, mestských policajtov a záchranárov. Podľa miestnych obyvateľov oblasť ohraničili policajnou páskou a zakázali prístup do okolia jedného z panelových bytov.

Z vyššieho poschodia mala totiž vypadnúť alebo vyskočiť staršia žena. Napriek snahám o jej záchranu už nebolo možné ju oživiť, zomrela na mieste.

„Operátor tiesňovej linky na miesto vyslal ambulanciu rýchlej lekárskej pomoci. 65-ročná žena žiaľ utrpela zranenia nezlučiteľné so životom,“ priblížila Martina Fröhlich Činovská, zástupkyňa hovorcu Záchrannej zdravotnej služby.

Minútky zo Slovenska