Kam s deťmi na Deň detí? Na hrade Strečno je pripravený skvelý program


Foto: Kam s deťmi na Deň detí? Na hrade Strečno je pripravený skvelý program

Považské múzeum v Žiline organizuje pri príležitosti Medzinárodného dňa detí na hrade Strečno podujatie pre malých i veľkých už v nedeľu 29. mája od 9.00 do 18.00 hod.

Počas tohto sviatku detí si bude môcť každý návštevník vyskúšať lukostreľbu, ochutnať stredovekú kuchyňu Cechu Terra de Selinan, zúčastniť sa stredovekých hier a výučby historických tancov so skupinou historického šermu Wagus.

O zábavu sa postará cirkus jedného klauna, ale aj divadelné zoskupenie Kapor na scéne, ktoré sa predvedie s predstavením Zlatovláska. Svoj talent na hrade Strečno predvedú taktiež tancujúce psíky.

V stredovekej dedine Paseka o 13.00 a 15.00 hod. budú mať návštevníci možnosť preniesť sa do Ázie v podaní orientálnych tancov detí aj dospelých zo skupiny Mona Abir, Zeina CVČ v Žiline a Brusničky CVČ v Žiline.


Medzi 14.00 a 16.0 hod. sa predvedie Detský folklórny súbor Hájovček zo Strečna so svojím programom „Pojťe deti mezi nás!“ Okrem bohatého programu pre malých aj veľkých bude na návštevníkov čakať remeselný jarmok a drevený kolotoč.

Posledný vstup na podujatie na hrade Strečno je o 17.00 hod.


Miesto: -
Dátum: 29.05.2016 - 09:00Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu