Podujatie „Otvorme srdcia rodinám“ naplnilo očakávania


Foto: Podujatie „Otvorme srdcia rodinám“ naplnilo očakávania
Galéria: 3 fotky
Foto: Mesto Žilina

V Mestskom divadle Žilina sa v pondelok 23. mája konalo podujatie s názvom „Otvorme srdcia rodinám“ pri príležitosti Svetového dňa rodiny, ktorý bol v nedeľu 15. mája. Slávnostný príhovor predniesol primátor mesta Igor Choma, ktorý privítal všetkých hostí a poďakoval rodičom za ich lásku a obetavosť.

Toto milé podujatie organizovali mesto Žilina, Mestské divadlo Žilina, Únia žien Slovenska, Dom Matice slovenskej Žilina a spolok Slovenských žien Živena v Žiline. V roku 1993 Organizácia spojených národov (OSN) vyhlásila 15. máj za Svetový deň rodiny.

V tento dátum si celý svet pripomína dôležitosť rodiny, ktorá je základnou stavebnou bunkou spoločnosti. Úloha rodičov je krásna a náročná zároveň, častokrát si ani nevieme predstaviť, koľko náročnej práce toto poslanie obnáša. Všetkým rodičom sa primátor mesta Žilina Igor Choma poďakoval za ich obetavosť a lásku, ktorú rozdávajú plným priehrštím.


Nie je na svete dôležitejšej, zodpovednejšej a krajšej úlohy, ako je úloha rodičov. Rodičia vytvárajú prostredie pre rodinu, vďaka čomu vzniká harmónia a pokoj. Mnoho detí sa bojí prísť domov so zlou známkou. Myslím si, že rodina je tu na to, aby svojím deťom pomohla a nie len karhala,“ prihovoril sa hosťom Igor Choma.

Celé podujatie sprevádzal bohatý kultúrny program, ktorý si pripravili samotné deti ako poďakovanie pre svoje rodiny a rodičov.

“Týmto chcem poďakovať organizátorom a deťom za prípravu podujatia a Vám, milí rodičia, príjemnú zábavu, zaslúžite si to,” dodal žilinský primátor.
Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu

Zdroj: Mesto Žilina