Vodič s otvorenou zlomeninou ušiel z nehody, polícia zaistila úlomok kosti, ktorý mu implantovali


Foto: Vodič s otvorenou zlomeninou ušiel z nehody, polícia zaistila úlomok kosti, ktorý mu implantovali
Galéria: 4 fotky

K bizarnej dopravnej nehode došlo v sobotu 14. mája 2016 o 21,45 hodine v Žiline. 33 ročný vodič viedol vozidlo Mercedes Benz po Ulici vysokoškolákov od centra mesta Žilina smerom na sídlisko Vlčince. V dôsledku neprispôsobenia rýchlosti jazdy svojim schopnostiam a vlastnostiam vozidla, stavu a povahe vozovky a iným okolnostiam, ktoré možno predvídať, pri prechádzaní kruhového objazdu pri mestskej plavárni narazil do stĺpu verejného osvetlenia. Po dopravnej nehode zranený vodič z miesta odišiel na neznáme miesto. 

Po príchode polície sa vo vozidle nachádzala šokovaná 18 ročná spolujazdkyňa


Na miesto bol privolaný aj kriminalistický technik, ktorý vykonal obhliadku vozidla. Okrem krvných stôp si kriminalistický technik všimol aj úlomok kosti zapichnutej uprostred prístrojovej dosky. Nakoľko vzniklo dôvodné podozrenie, že úlomok ľudskej kosti o dĺžke asi 6 cm môže patriť zranenému vodičovi, krim. technik vykonal jej predbežnú analýzu a vyrozumel dopravného policajta. Ten cestou operačného dôstojníka požiadal o vyslanie policajného psovoda a ďalších policajných hliadok a rozbehlo sa pátranie po zranenom vodičovi, ktorého rozsah zranení nebol policajtom známy. Rozbehlo sa dôkladné pátranie po zranenom mužovi.

Zraneného vodiča našla policajná hliadka Obvodného oddelenia PZ  Žilina – východ na ulici Bôrická cesta, pri vstupe do garáží obytného komplexu. Po príchode bol muž pri vedomí a sťažoval sa na zranenú ruku a nohu. Ihneď mu bola privolaná RZP. Do nemocnice napokon putoval aj zaistený úlomok kosti, ktorý lekári mladému vodičovi napokon aj implantovali. U vodiča bol nariadený aj odber krvi na zistenie prítomnosti návykových látok. Okolnosti dopravnej nehody naďalej vyšetruje polícia v Žiline.  
Prečítajte si viac:Zdroj: KR PZ