Blížia sa preteky Okolo Kalifornie, Peter Sagan bude lídrom tímu Tinkoff


Foto: Blížia sa preteky Okolo Kalifornie, Peter Sagan bude lídrom tímu Tinkoff
Úradujúci majster sveta v cestnej cyklistike Peter Sagan bude lídrom tímu Tinkoff pred blížiacimi sa pretekmi Okolo Kalifornie. Na západnom pobreží USA sa však podľa zostavy pre tento rok nechystá zopakovať vlaňajší triumf, počas ôsmich etáp ho budú podporovať aj traja Slováci - brat Juraj Sagan, Erik Baška a Michael Kolář. Okrem nich mu budú pomáhať ešte Nikolaj Trusov, Adam Blythe, Oscar Gatto a Michael Gogl. Cieľom lídra rebríčkov UCI bude v Kalifornii pridať ďalšie etapové víťazstvá, ktorých má doteraz 13.

Veľmi sa teším, že budem opäť jazdiť na týchto pretekoch. Je to skvelé podujatie, na ktoré mám skutočne pekné spomienky. Preteky Okolo Kalifornie znamenajú pre mňa veľa, vždy som ich mal rád a v mojom programe sa z nich stala tradícia. V predchádzajúcich rokoch som bol úspešný, takže dúfam, že po menšom odpočinku budem znovu kondične na top úrovni. Budem rád, ak sa mi podarí bojovať o dobré výsledky. Tento rok nás čaká veľmi ťažká trasa, nie úplne sedí môjmu štýlu, budeme to brať etapu po etape a postupne uvidíme, čo môžeme dokázať,“ uviedol Peter Sagan pre oficiálnu stránku tímu Tinkoff.

„V Kalifornii disponujeme rýchlym tímom, s Petrom sa budeme usilovať o etapové víťazstvá. Má za sebou dobrú prestávku, určitý čas strávil doma a na horskom bicykli, oddýchol si a je pripravený na ďalšiu časť sezóny. Neočakávam, že prichádza v top forme ako vlani, ale budú to pre neho dobré preteky, na ktorých môže budovať formu pre nasledujúce ciele,“ spresnil športový riaditeľ Tinkoffu Patxi Vila.

O novom tíme zatiaľ nie je rozhodnuté


V súvislosti so Saganom sa stále špekuluje aj o novom tíme, podľa jeho slov však zatiaľ nie je o ničom rozhodnuté. “Máme ponuky, ale ešte nie je rozhodnuté o ničom, takže uvidíme,” uviedol žilinčan pre TA3. Medzi najvážnejších kandidátov na získanie cyklistickej hviezdy patria tímy Etixx Quick-Step, Trek-Segafredo, BMC Racing a Giant-Alpecin.

Program pretekov Okolo Kalifornie 2016 (15. – 22. mája):

Nedeľa 15. mája – 1. etapa: San Diego – San Diego (170 km)
Pondelok 16. mája – 2. etapa: South Pasadena – Santa Clarita (148 km)
Utorok 17. mája – 3. etapa: Thousand Oaks – Santa Barbara County (167 km)
Streda 18. mája – 4. etapa: Morro Bay – Laguna Seca (215 km)
Štvrtok 19. mája – 5. etapa: Lodi – South Lake Tahoe (213 km)
Piatok 20. mája – 6. etapa: Folsom – Folsom (individuálna časovka na 20,3 km)
Sobota 21. mája – 7. etapa: Santa Rosa – Santa Rosa (175 km)
Nedeľa 22. mája – 8. etapa: Sacramento – Sacramento (136 km)