- 16. november 2025 o 16:00
Obchody zostanú 17. novembra otvorené. Niektoré banky, úrady a vybrané školy si však voľno urobia po svojom
Na rozdiel od minulých rokov bude tento rok 17. november bežným pracovným dňom. Hoci ide o Deň boja za slobodu a demokraciu, vláda tento štátny sviatok vyradila zo zoznamu dní pracovného pokoja. Nakupovať preto budete môcť bez obmedzení, väčšina obchodov totiž zostane otvorená.
Veľké obchodné siete neplánujú žiadne zmeny. Otvorené budú Lidl, Tesco, Kaufland, Billa, Coop Jednota aj Terno. Rovnako fungovať budú aj menšie prevádzky, nákupné centrá či obchodné domy. „V pondelok 17. novembra budú naše predajne otvorené v štandardných otváracích hodinách,“ potvrdili viaceré reťazce.
Niektoré banky a úrady zatvoria
Hoci štátne voľno nebude, niektoré inštitúcie si sviatok pripomenú vlastným voľnom. Slovenská sporiteľňa bude mať pobočky zatvorené celý deň. VÚB banka otvorí len dopoludnia, poobede zostane zatvorená.
Zatvorené budú aj viaceré mestské úrady, univerzity, základné a materské školy, ktoré využijú deň na pripomenutie si výročia Nežnej revolúcie. Niektoré samosprávy organizujú aj podujatia, ktoré majú priblížiť atmosféru týchto dní a spomienky obyvateľov.
Vládna koalícia rozhodla o zrušení voľna na 17. november ešte začiatkom roka. Argumentovala tým, že ide o sviatok bez výraznej ekonomickej potreby voľna a že Slovensko má v porovnaní s inými krajinami príliš veľa dní pracovného pokoja.
Sviatok však v kalendári zostáva. Aj keď sa pracuje, deň má naďalej symbolický význam ako pripomienka pádu totality a návratu slobody.
Minútky zo Slovenska
- 21:45 PREHĽAD: Víkendové dni sú za dverami, čo ponúka Košický kraj? Tešiť sa môžete na poriadne nadupané podujatia
- 21:45 Nitru čaká koncert Mira Jaroša v Promenade: Bude zdarma a pre všetkých, naposledy spôsobil detský ošiaľ
- 21:45 Poštárka opísala svoj bežný pracovný deň, pravda o žltých lístkoch vo vašej schránke vás možno prekvapí
- 21:45 Víkend v Trenčianskom kraji ponúkne pestrý kultúrny program, od veľkých šou až po divadelnú poctu televíznej legende
- 21:45 Do práce sa pôjde aj 8. mája. Pozor, niektoré skupiny zamestnancov nedostanú ani euro navyše
- 21:45 Zomrel uznávaný zubár Rudolf Kotula, ktorý roky pôsobil v Banskej Bystrici, ovplyvnil generácie lekárov
- 21:45 PREHĽAD: Posledný aprílový víkend je pred nami! V Prešovskom kraji je pripravený pestrý program, vyberiete si?
- 21:00 Kam cez víkend v Bratislave a okolí? Program vám vyplnia veľkolepé Dni mesta, SlavCon, párty a špeciálne výstavy
- 21:00 Prešovčania zneužívajú parkovacie preukazy ŤZP svojich blízkych. Takýmto vodičom hrozí vysoká pokuta
- 21:00 FOTO: Za Nitrou smerom na Rišňovce došlo k hrozivej havárii, po zrážke kamióna s dodávkou zasahoval aj vrtuľník
- 21:00 VIDEO: Novorodenecké dvojičky zo Spišskej roztopia vaše srdce, braček spoznal svoju sestričku v prvej sekunde
- 20:36 Cyklistické preteky obmedzia cez víkend dopravu v okolí Trenčína a Bánoviec, autobusy budú jazdiť v upravenom režime
- 20:35 Manželka Igora Matoviča už nevlastní historický dom v centre Trnavy, pamiatku na Kapitulskej kúpil sused
- 20:35 Neviete kam cez víkend? Banskobystrický kraj ožije Vínšpacírkou, Lesníckymi dňami aj Novohradským expresom
- 20:35 Na železničnom priecestí na juhu Slovenska sa zrazil vlak s autom, dopravu prerušili