• 4. november 2025 o 08:20

Na Dušičky zavítal na ružomberský cintorín nečakaný návštevník. Plašili ho poľovníci

Na ružomberskom cintoríne sa cez Dušičky objavila divá zver

Foto: Na Dušičky zavítal na ružomberský cintorín nečakaný návštevník. Plašili ho poľovníci
Foto: Facebook/Mestská polícia Ružomberok

Počas uplynulého víkendu si ľudia na celom Slovensku pripomínali Sviatok všetkých svätých a Pamiatku zosnulých. Cintoríny sa zaplnili stovkami návštevníkov, ktorí prinášali vence, čistili hroby a zapaľovali sviečky svojim blízkym. Na ružomberskom cintoríne sa však objavil aj hosť, ktorého tam nikto nečakal. Musela byť kvôli nemu privolaná mestská polícia a neskôr aj poľovníci.

Ako informovala Mestská polícia Ružomberok, nečakaná udalosť sa odohrala v nedeľu 2. novembra vo večerných hodinách. Hliadka prijala hlásenie od obyvateľov, ktorí si všimli, že po cintoríne sa pohybuje divo žijúce zviera. „Počas dušičkového víkendu sme na cintorínoch nezaznamenali len tisícky ľudí, ale aj jedného návštevníka, ktorý neprišiel zapáliť sviečku. Bol ním jeleň,“ uviedla polícia. 

Hliadka pomocou ďalekohľadu s nočným videním zistila, že sa jeleň pohybuje v rohu hlavného cintorína, kde sa pokojne pásol. Aby nedošlo k ohrozeniu ľudí či poškodeniu hrobov, mestská polícia privolala členov poľovného združenia, ktorí zviera bezpečne zahna­li späť do prírody mimo cintorína.

Nezmeškaj dôležité udalosti zo Žiliny a okolia

Hoci bol jeleň prekvapením, išlo stále o vítanejšieho návštevníka než v minulosti. V predchádzajúcich rokoch sa na ružomberských cintorínoch opakovane objavovali medvede, pričom niektoré z nich tam boli dokonca usmrtené. Z tohto dôvodu sa miesta posledného odpočinku začali na noc uzatvárať a v najproblematickejšej lokalite bol umiestnený elektrický ohradník, ktorý mal zabrániť ďalším podobným incidentom. 

Minútky zo Slovenska