Zašportovali sme si cestou do práce


Foto: Zašportovali sme si cestou do práce

Primátor mesta Žilina Igor Choma ďakuje všetkým tým, ktorí sa dnes zapojili do iniciatívy Mesta Žilina a do práce prišli na bicykli alebo pešo. Cieľom dnešného dňa bolo to, aby občania v našom meste nahradili takmer obvyklý spôsob dopravy do práce či školy autom alebo autobusom za ekologickú formu dopravy so športovým nasadením.

Primátor mesta Žilina Igor Choma sa k dnešnému dňu na občanov mesta Žilina obrátil s výzvou, aby sa zapojili do iniciatívy Mesta „Zašportujme si cestou do práce“. Cieľom tohto dňa bolo to, aby tí, ktorí si to môžu dovoliť, nahradili auto či autobus za ekologickú formu dopravy do práce alebo do školy. Okrem toho, že mesto Žilina dostalo ocenenie Cyklisticky najaktívnejšia samospráva, chce primátor povzbudiť Žilinčanov k športu, obzvlášť v letných mesiacoch.

„Chcem sa poďakovať aj zamestnancom mestského úradu, že sa zapojili do dňa bez áut alebo autobusov a do práce prišli na bicykli či pešo. Prajem občanom, aby takýchto dní využili počas letných mesiacov čo najviac, pretože nielen odbremeníme naše mesto od výfukových plynov, ale aj spravíme niečo pre naše zdravie,“ poďakoval sa zúčastneným primátor mesta Žilina Igor Choma.

zdroj: TS Mesto Žilina


Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu