• 10. sep 2025 o 14:05

Pri prejazde ulicou nabúrala do zaparkovaného auta, 37-ročná žena nafúkala skoro 3 promile

Foto: Pri prejazde ulicou nabúrala do zaparkovaného auta, 37-ročná žena nafúkala skoro 3 promile
Foto: KR PZ v Žiline | Zobraziť galériu

V utorok 9. septembra vo večerných hodinách nabúrala v Námestove 37-ročná žena. Počas jazdy ulicou v meste narazila so svojím autom značky Peugeot 208 do zaparovanej Audi Q5.

Polícia, ktorá sa na mieste prípadom zaoberala, podrobila vodičku dychovej skúške. Žena po nehode nafúkala výsledok 1,35 mg/l, čo je až 2,81 promile alkoholu vo vydychovanom vzduchu.

„Pri dopravnej nehode k zraneniu osôb nedošlo, žene bola obmedzená osobná sloboda. Ďalšie okolnosti a príčiny vzniku dopravnej nehody sú predmetom prebiehajúceho vyšetrovania,“ spresňuje krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Žiline.

Pri hladine 2,8 ‰ alkoholu je človek vo vysokej fáze opitosti, ktorá výrazne ohrozuje život aj schopnosť šoférovať. Dochádza k výraznému spomaleniu reakcií, zhoršenej koordinácii, strate rovnováhy a zúženiu zorného poľa. Objavuje sa výrazná ospalosť, zmätenosť a strata sebakontroly, často s rizikom náhleho upadnutia do bezvedomia. V takomto stave je vodič absolútne nespôsobilý viesť motorové vozidlo.



Minútky zo Slovenska