• 8. august 2025 o 12:00

Hlavný ťah cez Oravu je upchatý, v obci došlo k havárii auta a dvoch motorkárov

Foto: Hlavný ťah cez Oravu je upchatý, v obci došlo k havárii auta a dvoch motorkárov
Foto: Facebook/Miroslav Vlžák

Na ceste prvej triedy I/78, ktorá slúži ako jeden z hlavných ťahov cez Oravu, došlo v piatok 8. augusta k dopravnej nehode. Informovali o nej vodiči, ktorí stoja v kolónach, svedkovia aj Hasičský a záchranný zbor Žilina.

Na ulici Veterná v Hruštíne predpoludním havarovali dvaja motocyklisti. Podľa svedkov mal však nehodu spôsobiť vodič osobného automobilu, ktorý z miesta následne ušiel.

Na miesto boli vyslaní hasiči z okresného riaditeľstva v Námestove. Aktuálne nie je známy rozsah zranení účastníkov, ich vozidlá sú však poškodené. Na cestu vytiekli nebezpečné látky, ktoré musia hasiči urýchlene upratať.

Na hlavnom ťahu sa podľa okoloidúcich vodičov tvoria rozsiahle kolóny v obidvoch smeroch. Dajte si na tomto mieste pozor.

Minútky zo Slovenska