• 9. júl 2025 o 09:21

Kolaps dopravy pod Strečnom: Zrazila sa dodávka s autom, havarovala aj sanitka

Foto: Kolaps dopravy pod Strečnom: Zrazila sa dodávka s autom, havarovala aj sanitka
Foto: Facebook/Ako je na tom Strečno? Verejný dopravný infoservis.

Doprava na frekventovanej ceste prvej triedy v úseku medzi Žilinou a Vrútkami aktuálne kolabuje. Na niekoľkých kilometroch došlo v ranných hodinách k dvom nehodám, ktoré takmer úplne zastavili premávku. Informovali o nich motoristi, ako aj hasiči.


Ako prvá sa krátko pred 9:00 hod. zrazila dodávka s osobným motorovým vozidlom za Domašínskym meandrom. Na miesto vyrazili dve posádky hasičov aj ďalšie záchranné zložky.

Krátko na to došlo k druhej havárii, ktorej účastníkom bolo aj vozidlo záchrannej zdravotnej služby. Na križovatke pri obci Stráňavy sa náhliaca záchranka zrazila s ďalším osobným auto. K svojmu cieľu tak nedorazila.

Momentálne sa v oboch smeroch tvoria dlhé kolóny, ktoré vodiči odhadujú na desiatky minút čakania. Pokiaľ môžete, využite obchádzkovú trasu.

Minútky zo Slovenska