Lesopark je opäť čistejší


Foto: Lesopark je opäť čistejší

Napriek nepriaznivému počasiu sa v sobotu 3. mája organizovalo už tradičné čistenie Lesoparku Chrasť. Daždivé počasie neodradilo niekoľko desiatok dobrovoľníkov, ktorí za dopoludnie vyzbierali takmer 300 kg odpadu. Na záver možno konštatovať, že žilinský lesopark je čistejší a preto sa vyzbieralo menej odpadu ako po minulé roky.

V sobotu 3. mája sa v Lesoparku Chrasť konalo už tradičné jarné čistenie za účasti primátora mesta Žilina Igora Chomu, ktoré organizuje Mesto Žilina dvakrát ročne. Napriek daždivému počasiu sa ho zúčastnilo takmer 70 dobrovoľníkov. Mesto Žilina poskytlo účastníkom pracovné rukavice a vrecia na zber odpadu. Pred obedom sa účastníci akcie mohli bezplatne občerstviť teplým čajom a párkami. Pôvodné čistenie bolo naplánované na 26. apríla, avšak pre nepriaznivé počasie bolo zrušené a preložené na sobotu 3. mája.

„Úprimne sa chcem poďakovať všetkým dobrovoľníkom, ktorí sa čistenia zúčastnili a tým dali najavo, že im nie je ľahostajný stav životného prostredia. Vo svojom voľnom čase pomohli likvidovať neporiadok, ktorý narobili nezodpovední ľudia v mieste, ktoré slúži na relax a odpočinok. Budem rád, ak sa aj v budúcnosti nájdu takí občania, ktorí sa zapoja do obdobných akcií pre čistotu v našom meste,“ poďakoval primátor mesta Žilina Igor Choma tým, ktorí sa zúčastnili čistenia Lesoparku Chrasť. 

zdroj: Mesto Žilina


Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu