- 3. feb 2025 o 11:41
Po hokejovom zápase v Žiline sa strhla obrovská bitka. Zasahovali ťažkoodenci
V nedeľu sa na žilinskom hokejovom štadióne uskutočnilo stretnutie 45. kola TIPOS extraligy medzi Žilinou a Nitrou. Stretnutie bolo už pred jeho začiatkom takmer vypredané, ľudia si mohli v pokladniach zakúpiť už len lístky na voľné státie, ktoré sa takisto vypredali.
Zaplnený štadión nakoniec videl prehru „vlkov“ 1:5, a tak 4900 ľudí odchádzalo domov sklamaných. Na zápase boli prítomní aj fanúšikovia hostí, čo malo za následok vyburcovanú atmosféru. Už pred zápasom sa tvorili drobné potýčky, ktoré veľmi rýchlo upokojila polícia.
Najviac práce však mala až po skončení stretnutia. Po záverečnej ďakovačke žilinských hráčov s Ultras Žilina, ktorí oslavovali svoje 15. výročie, sa k nim začali približovať nitrianski fanúšikovia. Situácia vyvrcholila vzájomnou bitkou, ktorú ukončil príchod ťažkoodencov. Podobný incident sa na žilinskom zimnom štadióne odohral naposledy v roku 2017 pri stretnutí s Martinom.
K incidentu sa vyjadril aj riaditeľ klubu DOXXbet Vlci Žilina František Skladaný. „Celý zápas prebiehal v skvelej športovej atmosfére, prišlo nás podporiť veľa ľudí, náš fanklub oslavoval výročie svojho založenia. Takýto záver si však nezaslúži žiadne športové podujatie. Nepatrí to na štadióny, zo športu sa treba tešiť, treba fandiť a v žiadnom prípade nesmie dôjsť k ohrozeniu bežných fanúšikov, ktorí nás chodia podporovať nielen v tejto sezóne, ale pravidelne už niekoľko rokov,“ uviedol.
Verejnosť ubezpečil, že celý incident prediskutujú s bezpečnostnou službou a detailne si pozrú všetky dostupné zábery. „Musíme vyhodnotiť, ako k tomu došlo a kto incidenty zapríčinil a nesmie sa to viac opakovať. Prvoradé je bezpečie fanúšikov na tribúnach a dúfam, že nik neutrpel zranenia,“ dodal.
Minútky zo Slovenska
- 12:10 Chytil by sa v Petržalke predaj chladeného zverinového mäsa? Takto to vidia samotní obyvatelia
- 12:02 Aktuálne z dopravy: Pozor na nehodu v Leviciach i na odstavené nákladné auto na R1
- 12:00 Ďalší útok na bankomat: Neznámy páchateľ ho poškodil v Smoleniciach, zakryl kamery a ušiel bez stopy
- 12:00 VIDEO: Počas víkendu bol sprístupnený prešovský skatepark. Po pár dňoch ho opäť zatvárajú
- 12:00 FOTO: Oheň nad Fončordou zalarmoval hasičov. Jana sa ho snažila uhasiť, no neúspešne, ľudí žiada o opatrnosť
- 11:40 Trnavčan hľadá svedkov nehody, pri ktorej vodič zrazil jeho brata a z miesta ušiel. K nehode došlo na rušnej križovatke
- 11:30 Východniari, pripravte si pevné nervy pri cestovaní vlakom, na viacerých miestach na vás čakajú obmedzenia
- 11:21 Pri Zelenej vode našli telo muža, sedel v aute s prestrelenou hlavou, začalo trestné stíhanie pre zločin Zabitie
- 11:10 VIDEO: Kto má odpratať nebezpečný, zhorený odpad pri Galvaniho ulici? Pozemok vlastní mesto, no spravuje ho Ružinov
- 11:00 Pozor, v okolí Soblahova videli medveďa, blížil sa k obľúbenej turistickej lokalite, obec vyzýva na opatrnosť
- 11:00 VIDEO: Vzácne stretnutie blízko Prešova. Cyklista na chodníku spozoroval nečakaného obyvateľa
- 11:00 Polícia pátra po nezvestnej, len14-ročnej Evelin z obce blízko Nitry
- 11:00 Dvojica z Lučenca pobavila internet, podľa domácich mala do igelitky brať stavebný materiál priamo z prerábky chodníka
- 10:45 FOTO: Rodina pri Košiciach zažila cez víkend chvíle plné hrôzy, najprv začala horieť tuja, potom dom
- 10:40 Talentovaný Kukumberg sa po vážnej nehode pri Šamoríne a mesiacoch liečby objavil na invalidnom vozíku na štadióne