AKTUÁLNE: Na cestách prebieha spoločný výkon služby policajtov zo Žiliny a Čadce


Foto: AKTUÁLNE: Na cestách prebieha spoločný výkon služby policajtov zo Žiliny a Čadce
Galéria: 3 fotky

V záujme pozitívne ovplyvniť vývoj dopravnej nehodovosti na cestách v Žilinskom kraji, najmä eliminovať počet dopravných nehôd, pri ktorých dochádza k stretu motorového vozidla s chodcom, vykonávajú policajti z Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Žiline vo štvrtok 04. februára 2016 v čase od 16.00 hodiny do 20.00 hodiny na území Okresných riaditeľstiev Policajného zboru v Žiline a Čadci spoločný výkon služby.

Policajti sa zamerajú najmä na rešpektovanie ustanovení pravidiel cestnej premávky týkajúcich sa povinností vodičov voči chodcom, dodržiavanie pravidiel cestnej premávky nemotorovými účastníkmi s osobitným dôrazom na používanie reflexných prvkov alebo reflexných bezpečnostných odevov za zníženej viditeľnosti chodcami.  Podľa našich informácií sa na križovatkách nachádzajú spoločné hliadky, niektorí čitatelia zahliadli mobilné radary s evidenčnými značkami iných okresov.

Aktuálne hlásenia z ciest nájdete na www.zilinak.sk/dopravny-servis

Nezabúdajme, na cestách sa navzájom rešpektujme, správajme sa disciplinovane, ohľaduplne, dodržiavajme dopravné predpisy a nepreceňujme svoje schopnosti. Každý z účastníkov cestnej premávky môže svojím zodpovedným prístupom predchádzať nešťastiam na cestách.

Vidieť a byť videný je životne dôležité nielen pre vodičov motorových vozidiel, ale najmä pre chodcov  a cyklistov, ktorí sú pri zrážke s motorovým vozidlom oveľa viac ohrození ako osádka vozidla. O to viac by mali dbať na svoju bezpečnosť. Okrem primeranej opatrnosti, je preto potrebné obliecť sa tak, aby nás bolo vidieť aj za zníženej viditeľnosti. Vodič motorového vozidla má za zníženej viditeľnosti omnoho menšiu možnosť zabrániť stretu s nemotorovým účastníkom cestnej premávky, ktorého pohyb na ceste zbadá neskoro. Za zníženej viditeľnosti musí mať chodec idúci po krajnici alebo po okraji vozovky na sebe viditeľne umiestnené reflexné prvky alebo oblečený reflexný bezpečnostný odev. Za zníženej viditeľnosti musí mať cyklista jazdiaci po krajnici alebo po okraji vozovky na sebe viditeľne umiestnené reflexné prvky alebo oblečený reflexný bezpečnostný odev. Polícia vyzýva chodcov i cyklistov, aby túto povinnosť nezanedbávali.

Polícia žiada všetkých účastníkov cestnej premávky, aby sa na cestách správali disciplinovane, ohľaduplne, plne sa venovali vedeniu vozidla, sledovali situáciu v cestnej premávke a dodržiavali dopravné predpisy. Každý účastník cestnej premávky môže svojím zodpovedným prístupom prispieť k väčšej bezpečnosti na našich cestách.
Je dôležité  uvedomiť si, že na cestách nie sme sami a svojou bezohľadnou a arogantnou jazdou ohrozujeme nielen svoj život, ale aj životy ďalších účastníkov cestnej premávky.  Správy e-mailom Zapnúť upozornenia Poslať tip Nahlásiť chybu

Zdroj: KR PZ