Opití vodiči sa na cesty vydali aj v 3. týždni roku 2016


Foto: Opití vodiči sa na cesty vydali aj v 3. týždni roku 2016 Foto: ilustračné
Dohľadu nad bezpečnosťou a plynulosťou cestnej premávky venuje polícia v Žilinskom kraji neustálu pozornosť. V 3. týždni roku 2016 zaevidovala polícia na cestách celkom 34 podgurážených vodičov. Z celkového počtu vodičov 15 nafúkali nad 1 promile, u 2 vodičov bolo zistené požitie alkoholických nápojov pod 1 promile a dvaja vodiči sa dychovej skúške odmietli podrobiť. Štyria vodiči podgurážení alkoholom spôsobili dopravné nehody. Kontrolám sa nevyhli ani cyklisti, až u 11 z nich bola dychová skúška na  alkohol pozitívna.

Starší muž nafúkal takmer dve promile už popoludní, takmer všetky udalosti sa stali v piatok

V sobotu 23. januára popoludní zastavila policajná hliadka na ulici Kamennej v Žiline vodiča vozidla BMW 346C. 54 ročný vodič sa pri kontrole podrobil dychovej skúške, pri ktorej mu policajti namerali 0,84 mg/l alkoholu v dychu, čo je v prepočte 1,75 promile.

V piatok 22. januára vo večerných hodinách spôsobil dopravnú nehodu v obci Rajecké Teplice 38 ročný vodič jazdiaci na vozidle Fiat Freemont. Vodič sa pred vjazdom do križovatky plne nevenoval vedeniu vozidla a situácii v cestnej premávke, následkom čoho vyšiel s vozidlom vľavo na chodník, v smere jeho jazdy, kde narazil do nosného stĺpika zvislej dopravnej značky (P 8 hlavná cesta s doplnkovou značkou P 12). Následne v križovatke ulíc narazil prednou časťou vozidla do oplotenia rodinného domu a ihličnatého stromu za oplotením. Vodič po dopravnej nehode z miesta ušiel. Následne bol vypátraný hliadkou polície na parkovisku neďalekého hotela. Na výzvu polície sa podrobil vykonaniu dychovej skúšky, pri ktorej mu policajti namerali 0,91 mg/l alkoholu v dychu, čo je v prepočte 1,90 promile.  

V sobotu 23. januára v skorých ranných hodinách bol policajnou hliadkou v obci Belá, okres Žilina zastavený a kontrolovaný vodič vozidla Škoda Felícia Combi. 22 ročný vodič sa na výzvu podrobil dychovej skúške, pri ktorej mu policajti zistili 0,91 mg/l alkoholu v dychu, čo je v prepočte 1,90 promile.   

Dvakrát za noc prichytení vodiči vo vozidle Audi Q7

V skorých ranných hodinách v sobotu 23. januára zastavila policajná hliadka v Demänovskej doline vodiča vozidla Audi Q7. Pri dychovej skúške policajti vodičovi namerali 0,58 mg/l alkoholu v dychu, čo je v prepočte 1,21 promile.

V noci z piatka na sobotu (z 22.1. na 23.1.) spôsobila dopravnú nehodu v Demänovskej doline vodička vozidla Audi Q7. 40 ročná vodička jazdiaca v smere od Bielej Púte na Záhrady, počas jazdy neprispôsobila rýchlosť jazdy stavu a povahe vozovky v pravotočivej zákrute začala intenzívne brzdiť, pričom strhla riadenie vpravo smerom ku krajnici, následne vľavo ku stredu vozovky, až prešla do protismernej časti vozovky, kde sa zrazila s oproti idúcim vozidlom Škoda SUPERB, ktoré viedol 33 ročný vodič.  Pri dopravnej nehode utrpel  vodič ľahké zranenie. 40 ročná vodička bola podrobená dychovej skúške, ktorou jej bola nameraná hodnota alkoholu v dychu 0.94 mg/l, v prepočte 1,96 promile.


Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu

Zdroj: KR PZ