Nehoda pri Kysuckom Lieskovci si vyžiadala život 26-ročného muža


Foto: Nehoda pri Kysuckom Lieskovci si vyžiadala život 26-ročného muža

Vo štvrtok 21. januára okolo 10:30 hod. došlo na ceste prvej triedy (1/11) v katastri obce Kysucký Lieskovec, okres Kysucké Nové Mesto k dopravnej nehode. 26 ročný vodič (z Kysuckého Nového Mesta) riadil motorové vozidlo Volkswagen Caddy v smere od Čadce na Žilinu. Z doposiaľ presne nezistených príčin prešiel s vozidlom do protismernej časti vozovky, kde došlo k zrážke s nákladným motorovým vozidlom Man, ktoré viedol 49 ročný vodič (z okresu Kysucké Nové Mesto). Pri dopravnej nehode utrpel vodič vozidla Volkswagen zranenia, ktorým žiaľ na mieste podľahol. Vodič nákladného vozidla bol jednorazovo ošetrený.

Alkohol u vodiča nákladného vozidla vykonanou dychovou skúškou zistený nebol.  U vodiča Volkswagenu bude vykonaná pitva. Hmotná škoda bola predbežne vyčíslená na 24.000.-€. 

Ďalšie okolnosti dopravnej nehody sú predmetom prebiehajúceho vyšetrovania. 

Cesta bola z dôvodu dokumentovania dopravnej nehody a odstraňovania jej následkov na nevyhnutne potrebný čas úplne uzavretá. Policajti cestnú premávku usmerňovali a odkláňali po náhradných trasách. V súčasnej dobe je cesta sprejazdnená v oboch smeroch. Policajti cestnú premávku riadia a usmerňujú za účelom jej bezpečnosti a plynulosti. 


Naďalej sa v uvedenom úseku tvoria kolóny, preto je potrebné využiť alternatívne obchádzky

  • Bytča - Makov- Turzovka a opačne
  • Kotešová - Veľké Rovné -  Čadca a opačne
  • Žilina - Teplička nad Váhom – Belá – Lutiše - Krásno nad Kysucou a opačne

Z uvedeného dôvodu polícia žiada vodičov o trpezlivosť, ohľaduplnosť a dôsledné rešpektovanie pokynov policajtov.


Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu