Nová výzva pre podnikateľky Žilinského kraja


Foto: Nová výzva pre podnikateľky Žilinského kraja

Žilinský samosprávny kraj aj v roku 2016 podporí v spolupráci s Klubom podnikateliek Žiliny začínajúce ženy v podnikaní. „Po minuloročných úspešných akadémiách, ktoré sa uskutočnili v regiónoch Kysuce, Horné Považie, Turiec, Orava a Liptov, sme spustili registráciu pre Akadémiu pre začínajúce podnikateľky 2016. Prvé stretnutie bude v Žiline už 16. februára a podľa záujmu zorganizujeme aj ďalšie akadémie v Čadci, Martine, Dolnom Kubíne a Ružomberku,“ informovala Ambasádorka Európskej siete ambasádoriek podnikania žien Zlatica Mária Stubbs, ktorá je garantkou a iniciátorkou akadémií.

Ako doplnil predseda ŽSK Juraj Blanár, Žilinská župa má veľký záujem na ďalšom rozvíjaní tejto oblasti. „Je dôležité, aby sme podporili v podnikaní aj ženy, ktoré často ešte ani dnes nie sú dostatočne uznávané a docenené na manažérskych a vedúcich pozíciách. V rámci akadémií si môžu účastníčky nielen rozširovať svoje vedomosti a vymieňať praktické skúsenosti, ale zároveň i nájsť nové kontakty a ďalšie podnikateľky, s ktorými by mohli spolupracovať. Minulý rok sme spoločne s ambasádorkou Zlaticou Máriou Stubbs podpísali memorandum o spolupráci a začali tak jedinečný projekt na území nášho kraja. Verím, že akadémií sa tento rok zúčastní čo najviac talentovaných podnikateliek,“ zdôraznil žilinský župan.

Akadémie sú určené pre všetky ženy, ktoré chcú začať alebo už začali s podnikaním a majú jasnú víziu. V Žiline budú stretnutia podľa slov Z. M. Stubbs prebiehať každý týždeň vždy v pondelok popoludní o 17-tej hodine od 16. 2. do 11. 4. 2016. Počas ôsmich dvojhodinových stretnutí absolvujú účastníčky lekcie formou akčného učenia, intenzívnych workshopov, výmeny praktických informácií a reálneho biznis networkingu. Suma, ktorá sa vyzbiera prostredníctvom registračného poplatku vo výške 45 eur, bude venovaná jednej zo začínajúcich podnikateliek Žilinského kraja pre podporu a ďalšie vzdelávanie. V minulom roku putovali vyzbierané peniaze na podporu účastníčky akadémie z Martina.
Viac informácií a odkaz na registračný link nájdete na http://www.podnikanie-zenyzilina.sk.  

Prečítajte si viac:Zdroj: TS ŽSK