• 31. august 2024 o 12:38

Znížená hladina Oravskej priehrady má dopad na prevádzku atrakcií. Tieto môžete navštíviť aj počas rekonštrukcie

Foto: Znížená hladina Oravskej priehrady má dopad na prevádzku atrakcií. Tieto môžete navštíviť aj počas rekonštrukcie
Foto: ŽSK

Oravská priehrada v súčasnosti prechádza zásadnou rekonštrukciou priehradného múru. Nevyhnutná údržba si vyžiadala zníženie hladiny vody, ktorá aktuálne dosahuje 54 % z celkového objemu. To má negatívny dopad na miestny cestovný ruch a prevádzku obľúbených atrakcií priamo závislých na stave vodnej hladiny.

Populárny vodný vlek Wake Dream bol preto nútený predčasne ukončiť svoju sezónu a od 22. augusta už nepremáva. Napriek tomu však môžu návštevníci využiť iné atrakcie, ktoré si dokážu poradiť aj s nízkym stavom vodnej hladiny. Jednou z nich je loď OG Slanica, prevádzkovaná Oravskou galériou v Dolnom Kubíne, ktorá je naďalej pripravená poskytovať svoje služby.

Informoval o tom Žilinský samosprávny kraj. „V zvyčajnom režime môžu turisti a milovníci umenia navštíviť nielen expozície ľudového umenia a budovania priehrady, ale aj aktuálnu inštaláciu Juraja Poliaka Lexicon slavicum, ktorá sa na Slanickom ostrove umenia nachádza do nedele 1. septembra,“ dodáva marketingový tím Oravskej galérie


Minútky zo Slovenska