HC 05 Banská Bystrica: "Žilinčanov sme nevpustili kvôli výtržnostiam"!


Foto: HC 05 Banská Bystrica: "Žilinčanov sme nevpustili kvôli výtržnostiam"! Foto: Facebook

K situácii ohľadom včerajšieho nevpustenia fanúšikov Žiliny, o ktorom sme informovali aj u nás, sa vyjadril aj klub HC 05 iClinic Banská Bystrica, ktorý ako usporiadateľ rozhodol spolu s políciou o tom, že približne dve stovky hosťujúcich fanúšikov sa nedostali na štadión a stáli v zime pred ním až do začiatku tretej tretiny.


Vyjadrenie HC 05 iClinic Banská Bystrica

“Danému rozhodnutiu o nevpustení žilinských fanúšikov predchádzalo niekoľko momentov, ktoré sa udiali už aj počas ich presunu zo železničnej stanice na zimný štadión a v okolí zimného štadióna. Žilinskí fanúšikovia použili množstvo pyrotechniky a bol potrebný zásah požiarnikov a policajných zložiek. V okolí zimného štadióna mali ľudia obavu o svoju bezpečnosť a mnoho našich priaznivcov, ktorí prichádzali na hokej zmenili svoje rozhodnutie a odišli preč. Pred zimným štadiónom bola napadnutá usporiadateľská služba, ktorá bola zahádzaná pyrotechnikou a kameňmi. Vzniknutú situáciu sa podarilo upokojiť až v priebehu zápasu. Po dôkladnom zvážení a vyhodnotení celej situácie, spolu s bezpečnostným manažérom klubu a prítomným zástupcom polície, sme sa rozhodli, v zmysle platných právnych predpisov, nevpustiť žilinských fanúšikov na zimný štadión.

Celá vzniknutá situácia nás mrzí, nakoľko z našej strany nebolo umožnené žilinským fanúšikom podporiť svoj tím na štadióne v Banskej Bystrici.

Všetky opatrenia boli vykonané v záujme ochrany zdravia a bezpečnosti návštevníkov podujatia a bezproblémového priebehu uvedeného zápasu. Stanovisko vedenia MsHK Žilina považujeme za unáhlené a neadekvátne, nakoľko prítomní zástupcovia žilinského klubu na štadióne v Banskej Bystrici sa s našim postupom stotožnili. Všetky potrebné dokumenty k celej vzniknutej situácii odovzdáme na prešetrenie Bezpečnostnej komisii SZĽH a PRO-HOKEJ-u,” uviedol klub vo svojom stanovisku.

Prečítajte si viac: