Na festival Pohoda mieri žilinský underground aj bábkoherci. Poznáte kapelu PeXseXo?


Foto: Na festival Pohoda mieri žilinský underground aj bábkoherci. Poznáte kapelu PeXseXo?

Už v piatok 11. júla začína najväčší slovenský festival Pohoda. Trenčianske letisko sa zaplní umelcami zo sveta i z domácej scény, nepôjde však len o hudobný zážitok. Návštevníkov čakajú diskusie, workshopy, tanec divadlo i vizuálne umenie. Medzi účinkujúcimi nájdeme aj umelcov zo Žiliny a okolia. Ktorí to sú?

PeXseXo

Členovia kapely o sebe hovoria, že sú deprimované deti undergroundu, ktoré vytvorili ďalší superband, pretože na žilinskej scéne ich nikdy nebude dosť. Na scéne sú približne rok a vo svojej tvorbe miešajú rôzne žánre ako alt-rock, punk či grindcore.

„Punková stage presence, noise rocková a tak trochu aj shoegazová zvukomaľba, naliehavý vokál prebodávajúci poslucháča obsažnými odkazmi a hardcorové výbuchy striedajúce sa s pokojnými pasážami tak, ako to rád človeku robí sám život. Sú super!“ dodáva k ich tvorbe kurátor Garáže (najmenšie pódium na festivale - pozn. red.) Denis Bango. Fero Joke

Známy komik pôvodom z Oravy odohrá počas setu na Roller Discu najväčšie šlágre, odtrhovačky a guilty pleasures. Očakávať môžete riadnu veselicu, nie len hudobnú. Pomôže mu v tom jeho alterego - Maja, ktorá si dá pred setom poriadného turka v skle.

Bábkové divadlo Žilina

Pod vedením hercov z Bábkového divadla Žilina sa deti na vlastnej koži naučia, „ako sa robí“ divadlo. Deti budú dramaturgovia, režiséri, scénografi, herci, osvetľovači, zvukári a javiskoví majstri. Vlastnoručne si vyrobia bábku, scénu, budú hrať a spievať. 

Best of FEST ANČA

Organizátori festivalu Fest Anča pripravili pásmo filmov s cieľom priniesť nezabudnuteľné vizuálne a príbehové zážitky zo sveta animácie. Najlepšie animované filmy roku 2023 predstavujú kolekciu najlepších súčasných krátkych filmov. Festival sa každoročne koná v Žiline.


Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo

Prečítajte si viac: