VIDEO: V Žiline sa cvičil pilates so šteniatkami. Deti aj dospelí žiarili šťastím


Foto: VIDEO: V Žiline sa cvičil pilates so šteniatkami. Deti aj dospelí žiarili šťastím
Galéria: 7 fotiek
Foto: Active Clinic

Začiatkom tohto mesiaca sa v Žiline uskutočnilo jedinečné skupinové cvičenie, ktoré všetkých účastníkov naplnilo šťastím. Kto by nezabudol na problémy a stres každodenného života, keď po ňom lozia malé chlpaté zvedavé guľôčky?

Štúdio Active Clinic, ktoré sídli na Hlinách, 1. júla zorganizovalo hodinu Puppies Pilates. Ako napovedá názov, išlo o cvičenie pilates v prítomnosti šteniatok. Dospelí aj deti si užili chvíle plné radosti, smiechu a uvoľnenia, zatiaľ čo si mladí psíkovia potrénovali socializáciu.

Na naše otázky o netradičnej lekcii, akú Žilina ešte nezažila, odpovedala fyzioterapeutka zo štúdia Active Clinic Lucia Dubovec. Rovnako, ako ostatní, aj ona odchádzala z cvičenia so širokým úsmevom na tvári.

Ako vznikla myšlienka zorganizovať takúto nezvyčajnú hodinu?

S touto myšlienkou prišla kolegyňa Bajka Mičeková, ktorá si všimla na sociálnych sieťach, že v iných mestách v Čechách aj na Slovensku robia takúto jogu. Keďže sme obidve vášnivé psíčkarky, rozprávali sme sa, že takúto lekciu urobíme, keď bude mať ich chovateľská stanica šteniatka. Medzičasom sa ale narodil vrh border kólií kamoške, tak som ju oslovila.

Ste prví v Žiline, kto ponúkol takéto cvičenie?

Myslím, že Bratislava a Trnava ponúka takéto lekcie jogy so šteniatkami, v Žiline sme asi prví. Tým, že u nás jogu nerobíme, rozhodli sme sa to spraviť na lekcii Pilates. 

Galéria: 7 fotiek

Odkiaľ boli šteniatka a ako ste vybavili spoluprácu?

So šteniatkami som oslovila moju kamarátku Julku Skorčíkovú z chovateľskej stanice border kólií Eye Energy z Rajca. Ona si už určila ideálny dátum, čas a podmienky pre dobro zvierat.


Čo bolo na plánovaní a vedení hodiny najťažšie a čo naopak najkrajšie?

Za najdôležitejšie pokladám disciplínu zákazníkov, najmä detských cvičencov. Keďže sa jedná o lekciu s prítomnosťou živých zvierat, bolo dôležité, aby si boli všetci vedomí, že šteniatka budú hrýzť, robiť nehody a môžu im aj poškodiť oblečenie.

Na lekciu mohli len deti a ľudia, ktorí si toto vedia doslova užiť a nevadí im to. Najkrajšie bolo asi vidieť tú radosť v očiach klientov a počuť neustály smiech. Jeden z pilierov Pilates techniky je kontrola pohybu. Tá nám na tejto lekcii určite chýbala, nakoľko všetkých rozptyľovali čiernobiele chlpaté guľky (smiech).

V každom prípade bolo dôležité spraviť lekciu tak, aby si užili aj začiatočníci aj pokročilejší a mať na lekcii niekoho, kto sa postará o mláčky po šteniatkach.

Vyšlo všetko podľa vašich očakávaní?

Myslím, že to vyšlo nad očakávania dobre. Vieme o pár detailoch, ktoré do budúcna musíme vylepšiť, ale sú to naozaj len drobnosti. V každom prípade si myslím, že sme si to všetci super užili. Lektorka, klienti, chovateľka, šteniatka aj my, čo sme sa starali o foto a hygienu na lekcii.

Galéria: 7 fotiek

Ako to zvládli šteniatka? Dostali ste spätnú väzbu od chovateľskej stanice?

Šteniatka to doslova odrovnalo. Už po pol hodinke niektoré spali pri svojej klietke. V miestnosti mali svoj kútik, z ktorého sa osmeľovali do priestoru alebo chodili oddychovať. Lekcia trvala 45 minút, ale do úplného konca vydržali len niektoré. V každom prípade aj my aj chovateľka vnímame, že to bolo celé veľmi príjemné a pre šteniatka určite aj zábavné a hodnotné.

Plánujete podobné hodiny aj do budúcna?

Ak bude záujem zo strany chovateľov o takúto socializačnú lekciu pre ich šteniatka, určite budeme akciu opakovať. Keby bolo na nás, tak aj zajtra (smiech).


Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo


Prečítajte si viac: